Powrót do Oddział przedszkolny

Kronika oddziału przedszkolnego

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

„TO i OWO na SPORTOWO w Dzień Chłopaka”

30 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się w różne formy aktywności fizycznej. Przedszkolaki ubrane w barwy narodowe wzięły udział w Olimpiadzie Lekkoatletycznej „Maluch” (z uczniami kl. I), Zumbie Kids (z uczniami kl. I – III) oraz w Maratonie Tanecznym (z uczniami kl. I – III). Za udział w konkurencjach sportowych otrzymali dyplomy. Najmłodsi uczestniczyli także w pokazie prezentacji multimedialnej „Zdrowy styl życia”. Natomiast w przerwie od ruchu fizycznego, wraz ze starszymi kolegami i koleżankami, zajadali pieczoną kiełbaskę z warzywną sałatką. W drugiej części dnia byli obserwatorami konkurencji sportowych, w których uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII.

Wszystkie formy aktywności dla dzieci z oddziału przedszkolnego poprowadziła ich wychowawczyni, p. Magda Matyjas.

To był naprawdę aktywny dzień, a przy okazji niestandardowe obchody Dnia Chłopaka.

Wszystkim Chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

ABY ZDROWY UŚMIECH MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!

Nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet, w którym dentyści dokonali bezpłatnego przeglądu stomatologicznego u dzieci, zawitał do naszej szkoły 26 września 2019 roku. Wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły wizytę w dentobusie za co w nagrodę każde dostało naklejkę „Dzielny Pacjent” z wizerunkiem ulubionego zwierzęcia.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

26.09.2019 r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazjąby uświadomić dzieciom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do akcji organizowanej przez bibliotekę szkolną: przebrały się za ulubione postacie z książek i słuchały bajek, które czytała im wychowawczyni, p. Magda Matyjas.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2019 r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych, seansie filmowym „O psie, który wrócił do domu”, w trakcie którego nie zabrakło popcornu, a na koniec czekał na nich pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy dzieci.

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

19 września 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata 2019, sprzątały teren wokół szkoły przypominając sobie zasady segregacji. Od najmłodszych lat uczą się jak dbać o środowisko naturalne. Brawo!

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ

17 września 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I-III oglądały pierwszą w tym roku szkolnym transmisję spektaklu na żywo ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach – „Ile żab waży księżyc?”. Życie narcystycznego Króla jest  przewidywalne i poukładane. Wypełnia je codzienne, pełne samozachwytu, przemówienia i negocjacje. Pewnego dnia porządek panujący w królewskim mikrokosmosie zostaje zaburzony przez pojawienie się tajemniczego Chłopca…

JEMY ZDROWO, KOLOROWO

17 września 2019 r.

Dzieci w oddziale przedszkolnym uczą się zdrowo odżywiać. Chętnie uczestniczą w działaniach promujących zdrowy styl życia. Dzisiaj wszystkie przedszkolaki samodzielnie przygotowały sałatki owocowe, które z chęcią zjadły na śniadanie. Na zdrowie!

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

6 września 2019 roku w sali oddziału przedszkolnego odbyło się spotkanie dzieci oraz uczniów klas I-III z policjantem z Posterunku Policji w Działoszycach. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz mogły poznać specyfikę pracy policjanta.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Najmłodsi uczestniczyli w mszy świętej, w kościele pw. Marii Magdaleny w Dzierążni, następnie w uroczystym apelu szkolnym. Pani Dyrektor Anna Bajur, przywitała wszystkich po letnim odpoczynku, zwracając się szczególnie do dzieci, które dopiero pierwszy raz wkraczają w progi sali przedszkolnej. Ponadto Dyrektor szkoły wręczyła dzieciom resztę nagród za zajęcie I miejsca w plebiscycie Echa Dnia – Przedszkole na Medal 2019. Po części oficjalnej, najmłodsi wraz z rodzicami spotkali się z wychowawcą p. Magdą Matyjas w sali oddziału przedszkolnego. W roku szkolnym 2019/2020, do oddziału przedszkolnego będzie uczęszczać 20 dzieci.

Życzymy Wam dużo zabawy i radości z odkrywania nowych rzeczy!

ROK SZKOLNY 2018/2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystego apelu, dzieci z oddziału przedszkolnego dostały od Dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Kalinowskiego nagrody za udział w konkursach i nagrody za zajęcie I miejsca     w dwóch kategoriach, w plebiscycie Echa Dnia Przedszkole na Medal 2019. Następnie spotkały się ze swoją wychowawczynią, która wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Po uroczystych obchodach nadszedł czas na rozpoczęcie wakacji.

„KSIĄŻKA PRZYJACIELEM DZIECKA”

W roku szkolnym 2018/2019 w oddziale przedszkolnym, we współpracy z rodzicami, realizowany był program czytelniczy „Książka przyjacielem dziecka”. Założeniem programu było umożliwienie dzieciom poznawania utworów literatury dziecięcej i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych poprzez jak najczęstszy kontakt z książką oraz dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach z tekstem. Wśród realizowanych działań było m.in.: głośne czytanie literatury w oddziale przedszkolnym przez rodziców, Tydzień Bajek i Baśni, zajęcia edukacyjne „Od nasionka do książki” z p. Tomaszem Zagrobelnym z Nadleśnictwa Pińczów.

Program został opracowany i przeprowadzony przez wychowawczynię p. Magdę Matyjas.

„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”

7 czerwca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Razem ze starszymi kolegami i koleżankami, zgromadziły się na placu szkolnym wraz z ulubionymi książkami i samodzielnie je czytały. Od najmłodszych lat interesują się literaturą. Brawo!

„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich rodzice brali udział w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program składał się z pięciu zajęć warsztatowych. Program przeprowadziła wychowawczyni p. Magda Matyjas.

BEZPIECZNE LATO, BEZPIECZNE WAKACJE

5 czerwca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Sierż. sztab. Mateusz Doroz dzielnicowy z Komisariatu w Działoszycach przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas prac polowych, wakacyjnych wyjazdów oraz podczas różnych form spędzania wolnego czasu.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA SZKÓŁKARSKIEGO W MICHAŁOWIE

4 czerwca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami kl. I, II i III pod opieką p. Magdy Matyjas, p. Anny Bajur, p. Krystyny Gołpyś oraz p. Moniki Pawełek, uczestniczyły w wycieczce do Szkółki Leśnej w Michałowie. Na miejscu leśni edukatorzy: leśniczy szkółkarz p. Bartosz Maj oraz inżynier nadzoru p. Tomasz Zagrobelny z Nadleśnictwa Pińczów, przedstawili dzieciom tematykę produkcji drzewek od nasionek do sadzonki oraz wyjaśnili metody zalesiania polskich terenów. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na naukę poprzez zabawę. Leśnicy poprowadzili gry dydaktyczne z wykorzystaniem puzzli, klocków i plansz edukacyjnych oraz leśnego memo. Podczas zabaw dzieci przyswajały wiedzę na temat leśnych roślin, zwierząt i grzybów. Na koniec wzięły udział w pikniku na świeżym powietrzu.

Składamy serdecznie podziękowania dla Nadleśnictwa Pińczów za mile spędzony czas, połączony z edukacją.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego z rodzicami wzięły udział w Gminnym Dniu Dziecka zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Działoszycach. W programie imprezy znajdowało się m.in.: wyrzutnia Piana Party, darmowe wesołe miasteczko, poczęstunek, pokaz filmu. Całe wydarzenie miało miejsce na stadionie sportowym w Działoszycach.

PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019

27 maja 2019 roku w wyniku głosowania dzieci z oddziału przedszkolnego zajęły I miejsce

w plebiscycie echa dnia Przedszkole Na Medal 2019, w kategorii: Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna 2019 powiatu pińczowskiego.

Nasze przedszkole również w wyniku głosowania zajęło I miejsce w kategorii Przedszkole Roku 2019 powiatu pińczowskiego.

Bardzo cieszymy się z sukcesów i dziękujemy za oddane głosy!

PRZEDSZKOLAKI W RUCHU

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w XXV Sportowym Turnieju Miast i Gmin w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu. Tego dnia dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez wychowawcę. Celem wydarzenia było promowanie sportu i aktywności fizycznej. 

DROGA MAMUSIA NIECH ŻYJE!

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Obchody tego święta rozpoczęły się mszą świętą w kościele, w Dzierążni. Następnie dzieci prezentowały swoje umiejętności na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.Po części artystycznej wręczyły swoim mamom własnoręcznie przygotowane upominki.

Był to dzień pełen wzruszeń i pięknych życzeń!

POZNAJEMY PRACĘ SPRZEDAWCY

22 maja 2019 roku dzieci w oddziale przedszkolnym miały spotkanie z panią Renatą Curlej na co dzień pracującą jako sprzedawca w sklepie. Podczas tego spotkania najmłodsi poznali specyfikę pracy w sklepie: codzienne obowiązki sprzedawcy oraz trudności z jakimi się spotyka. Dzieci miały także okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych (m.in. wycenianiu i metkowaniu towaru).

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

POZNAJEMY PRACĘ PIELĘGNIARKI

21 maja 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu z pielęgniarką na co dzień pracującą w szpitalu. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda zawód pielęgniarki oraz jakie przyrządy są potrzebne w jej codziennej pracy. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę pielęgniarek i pielęgniarzy: osłuchiwali się stetoskopem, mierzyli ciśnienie, sprawdzali temperaturę ciała czy też podłączyli kroplówkę pacjentowi-misiowi. Radości z tej zabawy było co niemiara!

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY KARTKA WIELKANOCNA

Do 4 kwietnia 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego mogły przyłączyć się do szkolnego konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę wielkanocną. Najmłodsi chętnie wykonali swoje prace konkursowe i odnieśli sukces. I miejsce zajął Łukasz Iwan, III miejsce zajęła Julia Bartos. Wyróżnienia otrzymały prace: Julii Bajór, Olgi Musiał, Michała Różyckiego i Julii Koniecznej. Wszyscy zostali nagrodzeni przez dyrektora szkoły Zbigniewa Kalinowskiego podczas szkolnego apelu.

Gratulujemy kolejnych sukcesów!

PRZEDSZKOLE NA MEDAL

Bierzemy udział w plebiscycie echa dnia – Przedszkole Na Medal. Zostaliśmy nominowani w dwóch kategoriach: Przedszkole Roku 2019 oraz Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna Roku 2019. Do wygrania atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe. Głosować można na dwa sposoby: poprzez smsy i poprzez klikanie na stronie internetowej plebiscytu.

PRZEDSZKOLE ROKU 2019 głosowanie poprzez SMS o treści KPM.446 na numer 72355. Głosowanie klikiem na stronie internetowej:

https://echodnia.eu/p/kandydat/przedszkole%2C531227/

NAJSYMPATYCZNIEJSZA GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU 2019 głosowanie poprzez SMS o treści KGR.77 na numer 72355. Głosowanie klikiem na stronie internetowej:

https://echodnia.eu/p/kandydat/grupa-dzieci%2C531239/

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w Szkolnym Tygodniu Głośnego Czytania, który odbywał się  1-5 kwietnia 2019 roku. Były aktywnymi słuchaczami czytanych przez uczniów klas II i III bajek oraz baśni.

KONKURS RECYTATORSKI

6 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Patriotyzm w sercu dziecka”, który został zorganizowany w ramach XXVII Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. I miejsce zajęła Julia Bajór, II miejsce Zuzanna Paterek, a III miejsce Szymon Przeniosło.

Gratulujemy!

„OD NASIONKA DO KSIĄŻKI”

28 lutego 2019 roku, w ramach Tygodnia Bajek i Baśni, przedszkolaków ponownie odwiedził leśnik z Nadleśnictwa Pińczów p. Tomasz Zagrobelny. Poprowadził on zajęcia „Od nasionka do książki”, podczas których opowiedział dzieciom jak przebiega cały proces powstawania książki począwszy od nasionka drzewka. Na koniec nasz gość przeczytał najmłodszym bajkę i wręczył wszystkim ekologiczne zakładki do książek.

Dziękujemy za odwiedziny!

SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA 2018
9 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Talentów oraz Szkolna Zabawa
Karnawałowa. W zabawie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z młodszym
rodzeństwem, rodzicami i dziadkami. Najmłodsi podziwiali starszych kolegów i koleżanki w
występach podczas Dnia Talentów a następnie świetnie bawili się podczas zabawy tanecznej
przy muzyce na żywo. W przerwach od tanecznych pląsów dzieci wraz z najbliższymi
spotykały się przy słodkim poczęstunku w sali oddziału przedszkolnego.

BÓG NIE MÓGŁ BYĆ WSZĘDZIE, WIĘC STWORZYŁ DZIADKÓW
30 stycznia 2019 roku Babcie i Dziadkowie spotkali się ze swoimi wnuczętami w oddziale
przedszkolnym. Spotkanie rozpoczęło się od uczestnictwa dzieci oraz ich gości w uroczystej
akademii, która odbyła się w przystrojonej sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Zbigniew
Kalinowski serdecznie powitał Babcie i Dziadków oraz złożył im najserdeczniejsze życzenia.
Następnie do życzeń dołączyli się najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego – prezentując
się w wierszu oraz piosence. Po wszystkich występach dzieci wręczyły swoim Dziadkom
własnoręcznie przygotowane upominki. Uściskom oraz łzom wzruszenia nie było końca. Po
wspólnym pamiątkowym zdjęciu wyjątkowych gości, rodzice oraz dzieci z oddziału
przedszkolnego zaprosili Babcie i Dziadziusiów na słodki poczęstunek.
Dziękujemy, że z nami jesteście!

KINO

20 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Kina Lotnik w Skalbmierzu na film pt. „Królowa Śniegu”. Wszyscy byli podekscytowani wycieczką a zimowa aura dodała uroku wyprawie. Cały wyjazd był prezentem mikołajkowym od Pana Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce, który ufundował bilety na film. Serdecznie dziękujemy!

SPOTKANIE WIGILIJNE

19 grudnia 2018 roku najmłodsi uczestniczyli w szkolnym spotkaniu opłatkowym i wspólnym kolędowaniu. Przysłuchiwali się także pięknym pastorałkom wykonanym przez starszych kolegów i koleżanki. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim a dobrych życzeń było co niemiara!

Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.  Z oddziału przedszkolnego została wyróżniona praca Łukasza Iwana. Reszta dzieci biorących udział w konkursie dostała nagrody pocieszenia. Gratulujemy!

DOKARMIAMY PTAKI

18 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego podjęły się Akcji Dokarmiania Ptaków Zimą. Razem ze swoją wychowawczynią zamontowały karmnik na terenie szkoły. Ponownie powitały u siebie leśników, którzy przedstawili im zasady mądrego dokarmiania ptaków. Przy okazji opowiedzieli o przygotowaniach innych zwierząt do zimy. Następnie leśnicy wręczyli dzieciom zapas pełnowartościowej karmy i razem z nimi umieścili ją w karmniku oraz w kilku innych miejscach na terenie szkoły.

Od teraz dzieci z radością obserwują jak sprawnie funkcjonuje stworzona przez nich ptasia stołówka!

PORANEK Z MIKOŁAJEM 2018

6 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich młodsze koleżanki wraz z rodzicami przywitały Mikołaja przy świątecznej choince. Przybycie wyjątkowego gościa wywołało mnóstwo radości. Mikołaj wręczył każdemu uroczy prezent natomiast dzieci podziękowały mu wierszem „Święty Mikołaj” oraz ciasteczkami z mlekiem, aby posilił się przed dalszą drogą i marchewkami dla reniferów. Na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i pożegnały Mikołaja mając nadzieję, że za rok znowu ich odwiedzi!

CZAS WRÓŻB – ANDRZEJKI 2018

30 listopada 2018 roku w oddziale przedszkolnym utrzymywał się czarodziejski klimat. Z okazji andrzejek dzieci zapoznały się z tradycją tego dnia oraz wróżyły sobie co czeka ich w przyszłości, chłopcy poznali imiona swoich przyszłych żon a dziewczynki dowiedziały się, która pierwsza z nich wyjdzie za mąż. Wróżby przypieczętowały słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. W dalszej części dnia wzięły udział w występach starszych kolegów i koleżanek z okazji Dnia Życzliwości oraz w kolejnych wróżbach. Na koniec w rytmie muzyki świetnie bawili się na zabawie andrzejkowej.

POKAZ HISTORYCZNY „KU NIEPODLEGŁEJ”

30 listopada 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w pokazie „Ku Niepodległej”, który w przystępny sposób przybliżył im historię Polski oraz jej drogę do odzyskania niepodległości. Dzieci miały okazję zapoznać się z umundurowaniem oraz bronią polskich powstańców.

„PO CO LEŚNIK W LESIE?”

29 listopada 2018 roku do oddziału przedszkolnego zawitali ciekawi goście. Byli nimi leśnicy z Nadleśnictwa Pińczów. Dzieci przywitały gości wierszem „Praca leśniczego”. Leśnicy poprowadzili lekcję dotyczącą zawodu leśnika, podczas której dzieci miały okazję poznać tajniki tej profesji. W trakcie spotkania leśnicy zaprezentowali ubiór terenowy oraz wyjściowy, wyjaśnili na czym polegają ich codzienne obowiązki oraz przeprowadzili praktyczną część zajęć, w trakcie których dzieci mogły m.in. wydrukować kwit wywozowy, zmierzyć salę za pomocą specjalnej taśmy mierniczej, określić wzrost kolegi przy pomocy wysokościomierza czy cechować drewno. Na koniec przyszedł czas na pytania, dzięki którym dzieci mogły jeszcze bardziej  poszerzyć swoją wiedzę o tym zawodzie oraz o samym lesie. Na pożegnanie leśnicy wręczyli prezenty w postaci drewnianych kolorowanek i zeszytów edukacyjnych, które nam będą służyć w dalszej nauce!

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie uroczystości odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”, następnie z należytą powagą obserwowali występy starszych kolegów i koleżanek. W drugiej części uroczystości wspólnie z całą społecznością szkolną oraz leśnikami z Nadleśnictwa Pińczów, posadzili klon Dęba „Bartek” – pomnika przyrody znajdującego się w Zagnańsku. Drzewo zostało posadzone dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI …

31 października 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I – VIII uczcili pamięć o zmarłych, a w szczególny sposób o bohaterskich partyzantach, którzy spoczywają na cmentarzu w  Dzierążni. Uporządkowali groby, zapalili znicze i zmówili modlitwę.

100 DRZEW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

26 października 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klasy VIII, nauczycielami p. Magdą Matyjas, p. Marylą Kocerbą i p. Grzegorzem Krakowskim we współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Pińczów, posadziły 100 drzew na terenie szkoły. W ten ekologiczny sposób uczciły przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najmłodsi podeszli do całego zadania bardzo poważnie i z wielkim zapałem sadzili drzewka, podekscytowani, że jeszcze przez kilka lat nauki będą mogli obserwować ich wzrost.

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października 2018 roku z okazji Dnia Poczty Polskiej, dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały do wysłania pocztówki z pozdrowieniami do jednego przedszkola z każdego województwa Polski. Wraz z pozdrowieniami przesłali słowa zachęty do odwiedzin stolicy naszego województwa – Kielc. Do przesyłki dołączyły drobne upominki – legendę o powstaniu Kielc oraz kolorowankę. Przedszkolaki od najmłodszych lat kierują się życzliwością!

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

15 października 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w uroczystym apelu z okazji Ślubowania pierwszoklasistów oraz obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Dumnie uczestniczyły w całej uroczystości jako widzowie i podziwiały występy starszych kolegów i koleżanek podczas części artystycznej. Bowiem za rok najstarsze dzieci opuszczą oddział przedszkolny i same zostaną uczniami klasy I.

Życzymy Wam samych sukcesów!

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

Dzieci z oddziału przedszkolnego chętnie przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2018. Z dużym zaangażowaniem porządkowały teren wokół szkoły, utrwalając sobie zasady segregowania śmieci oraz ochrony przyrody.

Należy podziwiać najmłodszych za taką postawę!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział we mszy świętej w kościele w Dzierążni rozpoczynającej nowy rok szkolny 2018/2019. Następnie uczestniczyły w szkolnym apelu prowadzonym przez dyrektora szkoły Zbigniewa Kalinowskiego oraz spotkały się z wychowawczynią p. Magdą Matyjas. Do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczać będzie 23 przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat

Życzymy Wam samych sukcesów!

ROK SZKOLNY 2017/2018

Super przedszkolaki

Za zajęcie II miejsca w konkursie super przedszkolaki otrzymały nagrody: zdjęcia, kubeczki, gry planszowe i bilety wstępu do krainy zabaw Sielsko na Wygodzie. Nagrody wręczył dzieciom dyrektor szkoły Zbigniew Kalinowski.

,,HURA – WAKACJE!”

22 czerwca 2018 r.

Od uroczystej Mszy Św. rozpoczęły się obchody zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Po Mszy wszyscy spotkali się w szkole na uroczystym apelu, podczas którego zostały wręczone nagrody i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wszystkim zgromadzonym piosenkę ,,Lato, lato”, a na zakończenie spotkały się ze swoją wychowawczynią, od której otrzymały pamiątkowe dyplomy. Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!

,,BEZPIECZNE LATO – BEZPIECZNE WAKACJE”

15 czerwca 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z policjantem i rozmawiały na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji. Pan policjant przypomniał dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie wolnym, bezpiecznych zabawach nad wodą,   w górach, w lesie, kontaktach z nieznajomymi ludźmi i dzikimi zwierzętami; bezpiecznym poruszaniu się po drogach, pracach w gospodarstwie rolnym, korzystaniu z telefonów  komórkowych  i internetu. Oby wszystkie dobre rady przełożyły się na bezpieczeństwo!

,,NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”

13 czerwca 2018 roku zakończył się program ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowany przez Oral – B i Blend – a – med, w którym udział wzięły najstarsze przedszkolaki. W czasie zajęć warsztatowych i prezentacji multimedialnych dzieci poszerzały wiedzę dotyczącą profilaktyki jamy ustnej i nabierały doświadczenia w prawidłowym sposobie czyszczenia zębów. Na zakończenie programu otrzymały pamiątkowe dyplomy.

,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do Ogólnopolskiej akcji organizowanej przez redakcję miesięcznika ,,Biblioteka w szkole” pod nazwą ,,Jak nie czytam, jak czytam’’. Zgromadziły się na szkolnym placu zabaw ze swoimi ulubionymi książeczkami i samodzielnie je czytały. Brawo maluchy – pamiętajcie o książeczkach codziennie!

DZIEŃ MATKI

29 maja 2018 r.

Dzieci zaprosiły swoje mamy na uroczystość do szkoły. Najpierw uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele w Dzierążni, a potem prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie na sali gimnastycznej – specjalnie przygotowanej na święto mam. Po części artystycznej wręczyły swoim mamom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły je na słodkie ciasteczko i herbatę. Piękna to była uroczystość, ale pamiętajmy o naszych kochanych mamusiach codziennie.

DZIEŃ DZIECKA

27 maja 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i wychowawcą wzięły udział w gminnych obchodach Dnia Dziecka na obiekcie rekreacyjno – sportowym  w Działoszycach. Tam zmagały się w konkurencjach sportowych z dziećmi z przedszkola  w Działoszycach i Stępocicach, za co otrzymały z rąk burmistrza Miasta i Gminy p. Zdzisława Leksa nagrody – niespodzianki, słodkości a na deser poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, Wśród wielu atrakcji czekających na dzieci było m. in. wesołe miasteczko. Gminny Dzień Dziecka przygotowany został przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce i Miejsko – Gminne Centrum Kultury.

GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU 2018

25 maja 2018 roku zakończyło się głosowanie SMS na najsympatyczniejszą grupę przedszkolną powiatu pińczowskiego. Nasze maluszki zajęły II miejsce w głosowaniu, ustępując grupie z miejsca i zaledwie 2 głosami.                                                                    Bardzo cieszymy się z sukcesu, a wszystkim, którzy na nas głosowali serdecznie dziękujemy!

WYCIECZKA DO KIELC

21 maja 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego razem ze starszymi kolegami z klas I – III wzięły udział w wycieczce do Kielc. Najpierw obejrzały przedstawienie ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb” a potem wzięły udział w warsztatach teatralnych – Teatru Cieni w Teatrze Kubuś. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty z programowania i robotyki w Robo Technic w Kieleckim Parku Technologicznym. Wycieczkę przygotowała wychowawczyni p. Anna Bajur

3 MAJA

27 kwietnia 2018 r.

227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja najmłodsze dzieci uczciły poprzez swoje uczestnictwo w uroczystym apelu przygotowanym przez starsze koleżanki i kolegów ze szkoły.

PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL

24 kwietnia 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w akcji Echa – Dnia, która ma na celu wypromowanie najsympatyczniejszej grupy przedszkolnej w powiecie pińczowskim. Do wygrania są cenne nagrody indywidualne i grupowe. Głosować można za pomocą SMS o treści SPI.844 na numer 72355.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

20 kwietnia 2018 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział już po raz kolejny w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Celem programu było szerzenie wiedzy antytytoniowej, profilaktyka antytytoniowa – zapobieganie paleniu tytoniu. W ramach programu odbyły się zajęcia: Co i dlaczego dymi?, Jak się czuje, kiedy dymi papieros?, Co się dzieje, gdy ludzie pala papierosy?, Jak unikać dymu papierosowego?. Program przeprowadziła wychowawczyni p. Anna Bajur.

,,PALMA WIELKANOCNA – NIEODZOWNY SYMBOL ŚWIĄT” 21.03.2018 R.

Obchody Świąt Wielkiej Nocy rozpoczęły się od udziału najmłodszych w wielkanocnym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W konkursie uczestniczyły wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego, które wspólnie z rodzicami przygotowały piękne wielkanocne palmy. I tak w kategorii I – dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III udało im się zdobyć dwa pierwsze miejsca. I nagrodę – piękne świąteczne upominki – zdobył Bartłomiej Różycki, II nagrodę, również upominki świąteczne zdobyła Julia Chrobot. Zwycięzców w czasie szkolnego apelu nagrodził dyrektor Zbigniew Kalinowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Tygodnia Kultury Języka, który odbywał się w dniach 05 – 09.03.2018 r. Były aktywnymi słuchaczami czytanych przez pierwszoklasistów bajek i baśni a także widzami przygotowanego przez uczniów klasy IV teatrzyku kukiełkowego ,,O rybaku i złotej rybce”.

,,DZIEŃ TALENTÓW I SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA 2018”

W ostatnią sobotę karnawału – 10 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dzierążni odbył się Dzień Talentów i Szkolna Zabawa Karnawałowa. W tych obchodach wzięły udział również dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swym młodszym rodzeństwem, rodzicami i dziadkami.

Podczas Dnia Talentów dzieci wystąpiły w układzie tanecznym do piosenki ,,Zimowa poleczka”, a dziewczynki Amelia Paterek, Lena Rejdak i Zuzanna Przeniosło zaśpiewały piosenkę ,,Tamta dziewczyna”.  Za swoje umiejętności przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Korg Dance,
a w przerwach muzycznych dzieci wraz z rodzicami i dziadkami spotykały się przy słodkim poczęstunku.

,,KONCERT ŻYCZEŃ DLA BABCI I DZIADKA”

19 stycznia 2018 roku Babcie i Dziadziusiowie spotkali się ze swoimi wnukami w oddziale przedszkolnym. Swoje spotkanie rozpoczęli od udziału w uroczystej Mszy Świętej w kościele w Dzierążni. Po Mszy wszyscy zaproszeni goście spotkali się w świątecznie udekorowanym holu szkoły na uroczystym apelu. Dyrektor Szkoły Zbigniew Kalinowski serdecznie powitał zaproszone Babcie i Dziadków, życząc im 100 lat w zdrowiu i szczęściu oraz zadowolenia z wnuków. Następnie do życzeń włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego prezentując swoje umiejętności wokalne. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki 100 Lat wnuczęta wręczyły swoim  Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Słowom zachwytu, podziwu i wdzięczności nie było końca. Aby osłodzić Babciom i Dziadziusiom czas pobytu w szkole rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosili ich na herbatkę i słodkie wypieki. Babciu, Dziadziusiu dziękujemy, że z nami jesteście !!!

,,OZDOBY, BOMBKI, STROIKI, KARTKI, SZOPKI”

21 grudnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie świątecznego konkursu. Wszystkie dzieci  z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami przygotowały na konkurs świąteczne ozdoby, stroiki, szopki bożonarodzeniowe, choinki i świąteczne kartki. Komisja miała nie lada problem z wytypowaniem tych najlepszych. I miejsce w konkursie zajęła praca Amelii Paterek, II miejsce praca Zuzanny Paterek a III miejsce praca Leny Rejdak. Wszystkie dziewczynki otrzymały od p. dyrektora Zbigniewa Kalinowskiego nagrody rzeczowe i słodkie czekolady. Czekolady otrzymały również pozostałe dzieci, które przyniosły swe prace, lecz nie zostały one w konkursie wyróżnione.

Tego samego dnia dzieci spotkały się z wychowawcą przy świątecznie udekorowanym stole na spotkanku opłatkowym, przygotowanym z rodzicami. Przy świątecznej choince łamały się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia, a potem smakowały wigilijnych potraw i śpiewały kolędy. Atmosferę świąt czuć było w każdym kątku. Oby tylko spełniły się świąteczne życzenia.

PORANEK Z MIKOŁAJEM

6 grudnia 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego, ich młodsze koleżanki i koledzy wraz ze swoimi rodzicami spotkały się przy blasku świątecznej choinki z Mikołajem. Przybycie świątecznego gościa wywołało wiele radości  i uśmiechu na ich małych twarzyczkach. Mikołaj miał dla każdego dziecka podarek oraz dobre słowo, za co najmłodsi podziękowali Mikołajowi pięknym wierszem pt. ,,Mikołaj”. Z niecierpliwością zaglądali do swoich paczek, jednocześnie nie chcąc się żegnać  z Mikołajem. Mikołaj obiecał wszystkim dzieciom, że odwiedzi ich za rok. Do zobaczenia Mikołaju!

ANDRZEJKI

30 listopada 2017 roku dzieci bawiły się wraz z nauczycielami, ze starszymi koleżankami  i kolegami na szkolnej dyskotece andrzejkowej. Radości nie było końca a muzykę disco słychać było w całej szkole. Aż żal było kończyć to wesołe spotkanie.

WYCIECZKA DO PIŃCZOWSKIEGO SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY

29 listopada 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami oraz wychowawcą wzięły udział w wycieczce do Pińczowa. W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury spotkały się z panem Pawłem Kisielewskim – artystą plastykiem, który opowiedział im o swoim ciekawym zawodzie, o tym jak został artystą i czym się zajmuje. Dzieci aktywnie spędziły czas – wraz  z rodzicami ozdabiały porcelanowe filiżanki i spodeczki świątecznymi motywami oraz malowały gipsowe ozdoby świąteczne. Wszystkie prace zabrały ze sobą, aby ozdobić nimi świąteczny stół i choinkę. Przyjęły też zaproszenie na kolejne spotkanie – a więc do zobaczenia następnym razem.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnym apelu z okazji obchodów Dnia Życzliwości. Zuchy – uczniowie klasy I-III zaprezentowali swym młodszym kolegom zasady dobrego wychowania na co dzień, życzliwości w stosunku do kolegów, koleżanek i osób dorosłych. Przekazane dobre rady staną się dla najmłodszych drogowskazem dobrego wychowania.

,,DECORA” MIECHÓW – 23 października 2017 r.

Choć do Świąt jest jeszcze trochę czasu, to maluchy już poczuły ich magię. Wraz z kolegami z klasy I wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek choinkowych ,,Decora”
w Miechowie. Tam ozdabiały bombki i poznały proces ich produkcji. Na zakończenie kupiły sobie pamiątki – ozdoby świąteczne, którymi udekorują tegoroczne choinki. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Iwona Jaroń, p. Anna Bajur – kierownik wycieczki i rodzice:
p. Agnieszka Mardyło, p. Magdalena Chrobot i p. Angelina Paterek.

Galeria

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ – 17 października 2017 r.

Teatr ,,Arlekin” z Łodzi przygotował dla dzieci młodszych przedstawienie pt. ,,Księga Dżungli”. Mały chłopiec wychowywany przez dzikie zwierzęta przeżywał w dżungli niezwykłe przygody. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III oglądały spektakl z wielkim zainteresowaniem, a po nim dzieliły się z sobą spostrzeżeniami
i wrażeniami.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

12 października 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji ślubowania uczniów klasy I. Z zaciekawieniem przyglądały się całej uroczystości i podziwiały część artystyczną w wykonaniu starszych kolegów. Za rok bowiem najstarsza grupa dzieci będzie już w klasie I. Życzymy Wam sukcesów w nauce!!!

BEZPIECZNIE do i ze szkoły

21 września 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w apelu dotyczącym bezpiecznego poruszania się po drogach przygotowanego w postaci prezentacji multimedialnej. Swoje wiadomości zdobyte w oddziale przedszkolnym i w domu mogły podsumować w czasie spotkania z policjantem 29 września 2017 roku. W czasie spotkania utrwaliły sobie zasady dobrej, bezpiecznej zabawy, zasady zachowania w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz spotkania ze zwierzętami.

Wszystkim maluchom życzymy, aby stosując się do tych zasad rozwijały się zdrowo i bezpiecznie!

Sprzątanie Świata -11-15 września 2017 r.

Do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2017 długo nie trzeba było zachęcać najmłodszych. Z wielkim zapałem porządkowali teren wokół szkoły: plac zabaw, boisko szkolne i parking, utrwalając sobie zasady segregacji śmieci oraz ochrony przyrody.

Gratulujemy postawy!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

04 września 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział we mszy św. w kościele w Dzierążni rozpoczynającej nowy rok szkolny 2017/2018. Następnie uczestniczyły w szkolnym apelu prowadzonym przez dyrektora szkoły p. Zbigniewa Kalinowskiego oraz spotkały się z wychowawczynią p. Anną Bajur. Do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczać będzie 18 przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat.

Życzymy Wam samych sukcesów!

100 LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W DZIERĄŻNI

25 czerwca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział w obchodach 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierążni. W czasie części artystycznej zaprezentowały dwa tańce: ,,W poszukiwaniu duchów” przygotowany pod kierunkiem instruktora tańca p. Pauliny Patyny i w ,,Krakowiaku” przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Bajur. Za swoje występy otrzymały gromkie brawa oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorów obchodów.

Galeria

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystą mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Dzierążni 23 czerwca 2017 roku rozpoczęły się obchody zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Wzięły w niej udział dzieci wraz z rodzicami. Następnie spotkały się w szkole na uroczystym apelu, podczas którego dyrektor szkoły Zbigniew Kalinowski nagrodził starszych kolegów za wysokie wyniki w nauce i udział w konkursach. Po apelu dzieci spotkały się z wychowawczynią i otrzymały dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego. Na koniec wszyscy życzyli sobie słonecznych i bezpiecznych wakacji.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 czerwca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniuz policjantem. Tematem spotkania były: ,,Bezpieczne wakacje”. Policjant przypomniał dzieciom w jaki sposób należy bezpiecznie poruszać się po drogach, bezpiecznie bawić się w czasie wolnym od zajęć w przedszkolu. Przestrzegał też przed kontaktami dzieci z nieznajomymi, ze zwierzętami w czasie spacerów do lasu, wyjazdów nad morze w góry czy do rodziny. Czas wakacji swobody nie zwalnia bowiem żadnego dziecka z myślenia. Wypoczywajmy mądrze!

WYCIECZKA DO TOKARNI

14 czerwca 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce do muzeum wsi kieleckiej w Tokarni. W czasie zwiedzania muzeum  poznały warunki życia ludzi w dawnej wsi oraz wzięły udział w lekcji muzealnej ,,Jak żyły dzieci w dawnej wsi?”.  Niezwykłą atrakcją było wspólne ognisko, które zakończyło zwiedzanie, a było doskonałą okazją do wspólnego z rodzicami spędzenia czasu. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni p. Anna Bajur, której w opiece nad dziećmi pomagali rodzice.

Galeria

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły z kolegami i koleżankami z sąsiedniej szkoły i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Stępocicach. W ramach obchodów Dnia Dziecka podziwiały występy przygotowane przez dzieci i uczniów Szkoły ze Stępocic, razem brały udział w konkurencjach sportowych, malowały swoje buzie. Włączyły się do ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” – polegającej na wspólnym czytaniu książek. Oglądały także pokaz strażaków ochotników z Jednostki Straży Pożarnej w Sancygniowie oraz policji z Jednostki Policji w Działoszycach. Spotkały się z p. Burmistrzem Zdzisławem Leksem, od którego otrzymały życzenia oraz słodkie upominki. Całodzienne zmagania regenerowały w czasie posiłków, na które złożyły się słodkie bułeczki, ciasta, kiełbaski z grilla, lody oraz napoje.  Na zakończenie otrzymały od kolegów medale, które przypominać będą mile spędzony czas. Opiekę nad dziećmi pełniły panie: wychowawczyni p. Anna Bajur oraz rodzice p. Elżbieta Bątkowska, p. Monika Przeniosło i p. Izabela Różycka.

Galeria

MAMA, MAMUSIA, MATEŃKA

26 maja 2017 roku dzieci zaprosiły do przedszkola swoje mamy. Zaprezentowały dla nich montaż słowno – muzyczny, na który składały się wiersze i piosenki – a na koniec wyczarowały dla mam własnoręcznie wykonane upominki. Zachwytów oraz słów wdzięczności nie było końca, a razem spędzony czas był chwilą radości oraz budowania i umacniania więzi rodzinnych. Nad przebiegiem Dnia Matki czuwała wychowawczyni p. Anna Bajur

Galeria

WYCIECZKA

18 maja 2017 r. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce do Michałowa i Pińczowa. W Michałowie zwiedzali Stadninę koni arabskich, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe kubeczki. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Jednostce Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, strój strażaka oraz opowiedzieli o swojej pracy. Niezwykłą lekcją dla dzieci oraz rodziców było przemieszczanie się w pomieszczeniu mocno zadymionym. Wycieczkę przygotowała i opiekę nad dzieci wraz z rodzicami sprawowała p. Anna Bajur

Galeria

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

28 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które czci nasze barwy Ojczyste oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja upamiętniające wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Była to dla dzieci żywa i niezapomniana lekcja historii, w czasie której kontynuowały naukę  patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wiążą się nierozerwalnie z podobnymi jak przed laty dążeniami do odbudowy i umocnienia Ojczyzny.

LUTY/MARZEC 2017 R.

Zabawy w sali

Zabawy na powietrzu

Brawo Sylwia!

31 marca 2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym ,,Miej wpływ na to czym oddychasz”. Celem konkursu było m.in. zainteresowanie dzieci i młodzieży problemem zanieczyszczenia środowiska oraz promowanie zachowań proekologicznych. Na ponad 100 prac nadesłanych na konkurs Sylwia Szczepańska uczęszczająca do oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce w kategorii wiekowej dzieci od 6 do 9 lat. Laureatka wraz z opiekunem p. Anną Bajur otrzymały z rąk Starosty Powiatu Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego gratulacje, dyplomy i nagrody rzeczowe.

,,Maszeruje wiosna”

Pierwszy dzień wiosny – 21 marca 2017 roku był długo przez dzieci oczekiwanym dniem. Długa i mroźna zima wreszcie się skończyła i dzieciaki wesoło powitały wiosnę.

Z przygotowaną  ,,Marzanną” wyruszyły nad rzekę. Tam śpiewając piosenkę ,,Maszeruje wiosna” pożegnały zimę wrzucając kukłę do wody. Dzieci z zapartym tchem śledziły odpływającą ,,Marzannę” i gromkimi brawami powitały ciepłą i słoneczną wiosnę.

„Rzymskie Imperium”

21 marca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w pokazie historycznym przygotowanym przez aktorów z Lublina pn. ,,Rzymskie Imperium i tradycje antyku”. Poznały historię powstania Imperium, życie ludzi w dawnym Rzymie,  ich zwyczaje, zajęcia codzienne, obowiązki oraz ubiór. Po pokazie bardzo chętnie oglądały wszystkie rekwizyty używane przez aktorów, przymierzały zbroje, walczyły na miecze; wypróbowywały również  narzędzia tortur. Pokaz był dla maluchów bardzo ciekawą lekcją historii.

„Powietrze wokół nas”

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich rodzice kolejny rok realizują program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Rodzice uczestniczyli w spotkaniach – warsztatach, w czasie których otrzymali materiały dotyczące profilaktyki tytoniowej. Celem spotkań było zwiększenie świadomości rodziców na temat znaczenia ich roli w rozwój zdrowotny dzieci, zwiększenie umiejętności rodziców w zakresie wspierania dzieci w sytuacjach społecznych, w których narażone są na ekspozycję dymu tytoniowego.
Dla dzieci przygotowane i przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe: I – wycieczka, II – co i dlaczego dymi?, III – jak się czuję, kiedy dymi papieros, IV – co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?, V – jak unikać dymu papierosowego?

Projektem koordynowała i przeprowadziła wychowawczyni p. Anna Bajur

,,Niezwykły gość’’

24 stycznia 2017 r. oddział przedszkolny odwiedził Marszałek województwa świętokrzyskiego p. Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy w Działoszycach p. Zdzisław Leks. Wspólnie z Dyrektorem szkoły spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały dla niezwykłych gości piosenkę ,,Puszek Okruszek”. Za swój występ otrzymały słodką niespodziankę. Dzieci do prezentacji przygotowała wychowawczyni p. Anna Bajur

,,Zawsze niech będzie babcia, zawsze niech będzie dziadek!”

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły Dzień Babci i Dziadka. 19 stycznia uczestniczyły wraz z rodzicami i wychowawcą w uroczystej mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny w Dzierążni, a 26 stycznia spotkały się w szkole na uroczystym apelu.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, w pięknie przybranym holu szkoły powitani zostali przez dyrektora szkoły p. Zbigniewa Kalinowskiego, który jako pierwszy złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia. Następnie dziadkowie oglądali część artystyczną
w wykonaniu swoich wnuków. Na część artystyczną złożyły się: wiersze, piosenki i piękne życzenia. Każda zaproszona Babcia i Dziadek otrzymali od wnuka lub wnuczki własnoręcznie wykonany upominek. Miłym akcentem obchodów Dnia Babci i Dziadka było wspólne spotkanie  babć i dziadków przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas wspólnych rozmów Dziadkowie wspominali czasy, gdy byli dziećmi. Nad przygotowaniem uroczystości czuwała p. Anna Bajur.

Apel czytelniczy

27 stycznia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w szkolnym  apelu czytelniczym ,,Książka moim przyjacielem”. W czasie apelu książka została poddana pod sąd, który słuchał argumentów oskarżenia i obrony, wykazujących jej pożyteczność i brak pożyteczności. W ostatecznym rozrachunku książka została wybroniona z oskarżenia – już
na zawsze zostanie przyjacielem każdego czytelnika.

Spotkanie z policjantem

27 stycznia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z policjantem p. Andrzejem Brzeszczem. Pan policjant rozmawiał z nimi na temat bezpiecznych ferii w domu, podczas zabaw zimowych i wyjazdów na zimowisko. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w czasie spotkań z osobami nieznajomymi oraz ze zwierzętami. Przypomniał również numery telefonów alarmowych do służb niosących pomoc w wypadkach. Na zakończenie życzył wszystkim dzieciom bezpiecznych i zdrowych powrotów z zimowego wypoczynku.

GRUDZIEŃ 2016

Dzieci witały w szkole Mikołaja w czasie ,,Poranka z Mikołajem” – 06.12.2016 r. Za piękne prezenty dziękowały świątecznemu gościowi kolędą ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Przedszkolaki przygotowywały się do świąt – wykonały świąteczne dekoracje, ubierały salę, choinkę, eksponowały swe prace na szkolnym korytarzu.

W czasie zajęć otwartych dla rodziców prezentowały swoje talenty artystyczne w przedstawieniu Jasełkowym podczas szkolnego spotkania opłatkowego 22.12.2016r. Podtrzymują świąteczne tradycje , zacieśniają więzy z rodzicami i dziadkami – łamią się z nimi opłatkiem, składają sobie świąteczne życzenia, śpiewają kolędy.

Po więcej zdjęć zapraszamy do GALERII

LISTOPAD 2016

Przedszkolaki w listopadzie brały udział w apelu z okazji Święta Niepodległości – 10.11.2016 r.

Dzieci były widzami Internetowego Teatru dla szkół. Oglądały spektakl ,,Chodź na słówko” przygotowany przez aktorów Centrum Sztuki Dziecka z Poznania – 21.11.2016 r.

Brały udział w szkolnych obchodach Dnia Życzliwości, wspólnie wróżyły sobie i bawiły się na szkolnej dyskotece z okazji Andrzejek – 24.11.2016 r.

Uczestniczyły w wycieczce do Planety Klocków Lego w Kielcach. Poznały historię powstania klocków, bawiły się nimi, uczestniczyły w zajęciach plastycznych – tworzyły własne wzory na koszulkach – 29.11.2016 r.

Zbierały grosze do skarbonki w akcji ,,Góra Grosza” 2016 r.

Po więcej zdjęć zapraszamy do GALERII

PAŹDZIERNIK 2016

Maluszki uczestniczyły w obchodach Ślubowania uczniów klasy I /4 października/ oraz Dnia Edukacji Narodowej /12 października/

Poznały ciekawostki ze świata przyrody – zmiany związane z jesienią, zbierały dary jesieni, wykonały ciekawe prace plastyczno – techniczne, śpiewały jesienne piosenki, tańczyły i grały na instrumentach. Często chodziły na spacery i jesienne wycieczki.

WRZESIEŃ 2016

Nowy rok szkolny rozpoczęło 19 przedszkolaków: 7 sześciolatków, 7 pięciolatków, 3 czterolatków i 2 trzylatków.

Przedszkolaki z ciekawością poznały nowe otoczenie i siebie wzajemnie. Na zajęciach tańczyły, śpiewały, rysowały, malowały, bawią się, współdziałają w zespole, wspólnie chodzą na spacery, wycieczki; codziennie miło spędzają czas.

Uczestniczyły w akcji ,,Sprzątanie świata” 2016 – dbały o czystość wokół szkoły./16 – 19 września/

Stały się widzami – poprzez udział w kolejnej edycji Internetowego Teatru dla Szkół oglądały spektakl ,,Tajemnica Wesołego Miasteczka” w wykonaniu aktorów Teatru Arlekin w Łodzi./19 września/

Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania się w czasie zabaw poznały w czasie spotkania z policjantem – 22 września.

Swoje umiejętności i zdolności plastyczne prezentowały poprzez udział w szkolnym konkursie plastycznym ,,Zdrowo jemy – często się śmiejemy” /22 – 26 września/, za udział oraz zdobycie czołowych miejsc otrzymały nagrody rzeczowe.

Integrowały się ze starszymi kolegami – wspólnie bawiły się na szkolnej dyskotece z okazji Dnia Chłopaka./29 września/

Włączyły się do szkolnej akcji ,,Zakręceni” – zbierały plastikowe zakrętki. Dochód ze sprzedaży  zakrętek przekazywany jest na pomoc chorym dzieciom.

WAŻNE WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA 2015/2016

8 lutego 2016r.
Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się w szkole. Przedstawienie w wykonaniu artystów Teatru Kukiełkowego „Tomcio” nosiło tytuł „Bezcenna przyjaźń”.

5 stycznia 2016r.
Podczas Dnia Talentów dzieci zaprezentowały taniec do znanej piosenki Shakiry – ”Waka waka”.

więcej zdjęć w naszej Galerii

15 grudnia 2015r.
Tego dnia dzieci uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Główną atrakcją przeznaczoną dla dzieci była multimedialna, interaktywna wystawa „Bajkowy Świat”. Jej zwiedzanie trwało półtorej godziny i wywarło niezapomniane wrażenia na starszych i młodszych miłośnikach przygód Koziołka Matołka. Kolory i barwne opowieści sprawiły, że dzieci poczuły się jak w bajce.

14 grudnia 2015r.
Podczas szkolnego spotkania opłatkowego dzieci  połamały się opłatkiem, złożyły sobie świąteczne życzenia oraz zaśpiewały wspólnie kolędy.

więcej zdjęć w naszej Galerii

12 grudnia 2015r.
Dzieci wystąpiły na przeglądzie kolędniczych w Działoszycach.

4 grudnia 2015r.
W czasie zajęć otwartych dla rodziców dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne w przedstawieniu „Mali kolędnicy”.

4 grudnia 2015r.
Wszystkie dzieci rozpoczęły Poranek z Mikołajem gromkim okrzykiem „MIKOŁAJU PRZYBĄDŹ”. Kiedy w drzwiach stanął już święty, serca zabiły im raźniej. Dzieci gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły gościowi część artystyczną, którą dla niego przygotowały. Były piosenki, wierszyki oraz taniec. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem. Pożegnaliśmy naszego gościa, aż na rok.

więcej zdjęć w naszej Galerii

Skip to content