Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Gminne obchody 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja 2022 r.

Uczniowie wraz z opiekunami p. Renatą Godek,  p. Grzegorzem Krakowskim oraz dyrektorem Szkoły p. Anną Bajur wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą św., następnie złożono wiązanki pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Święto Narodowe 3 Maja

29 kwietnia 2022 r. 

Rocznicę obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi uświetnił uroczysty apel przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas V – VIII pod opieką p. Renaty Toboły i p. Renaty Godek. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej, a na koniec wykonali taniec do piosenki „Hej na krakowskim rynku”.

Warsztaty chemiczno-fizyczne „Poczuj chemię do fizyki”

27 kwietnia 2022 r.

W środę w naszej szkole gościła Grupa Zaelektryzowani, która zaprosiła uczniów klas I – VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego na niecodzienną lekcję  „Poczuj chemię do fizyki”. W programie były eksperymenty i doświadczenia,  zabawy z gazami, ćwiczenia zręcznościowe. Wśród nich znalazły się: efektowna, wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie foliowego rękawa, zabawy z ciekłym azotem, jazda przeciwskrętnym rowerem, przejażdżka poduszkowcem. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Finał Eliminacji Powiatowych ,,OTWP- Młodzież Zapobiega Pożarom”

22 kwietnia 2022 r.

Za nami już kolejny finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku finał odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

W turnieju wzięli udział najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych w swoich kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Piotrowska z klasy VIII oraz Oliwia Jędrzejczyk z klasy VII. Turniej rozpoczął się częścią pisemną, która wskazała najlepsze trójki. W części przeznaczonej na pytania ustne finaliści odpowiadali na 3 pytania. Dla uczestników turnieju przygotowano nagrody rzeczowe. Uczennice do konkursu przygotowała p. Maryla Kocerba.

Finał Powiatowego Konkursu Historyczno-Czytelniczego ,,Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie” – Brawo Bartek!!!

21 kwietnia 2022 r.

W czwartek 21 kwietnia w siedzibie pińczowskiej filii pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu Historyczno – Czytelniczego ,,Żołnierze Wyklęci- Niezłomni bohaterowie”. W finale wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych z 13 placówek.

Finał został przeprowadzony w formie pisemnej. Treści konkursowe wykraczały w dużym stopniu poza zakres programu nauczania obowiązującego na poziomie szkoły podstawowej.

Zwycięzcą konkursu okazał się najmłodszy z finalistów, Bartłomiej Różycki – uczeń IV klasy. Zdobył 47 pkt na 50 możliwych. Nasz uczestnik  został uhonorowany nagrodami książkowymi i pamiątkowym dyplomem. Bartłomieja do konkursu przygotowała p. Krystyna Gołpyś – nauczyciel historii. Gratulujemy!!!

Zjawisko fonoholizmu we współczesnym świecie

13 kwietnia 2022 r.

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju. Wizyta miała na celu rozwinięcie tematu jakim jest ,,Zjawisko fonoholizmu we współczesnym świecie”.

MAMY ZWYCIĘZCĘ!!!

Blisko 300 prac wpłynęło na Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem ,,Szanuj wodę, szanuj zieleń, bądź Ponidzia przyjacielem”. W piątek 8 kwietnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom. Gratulacje i dyplomy przekazywał starosta Zbigniew Kierkowski oraz Komisja Konkursowa: Anna Maj i Joanna Stręczek-Dziabała.

Jakub Chrobot z klasy III zajął 3 miejsce w pierwszej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY! Jego nagrodzona praca zagości na pokonkursowej wystawie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie.

Sprzątanie Świata

8 kwietnia 2022 r.

W pierwszym tygodniu kwietnia postanowiliśmy wspólnie z uczniami zadbać o nasze najbliższe otoczenie, o miejsca w których lubimy wypoczywać i podziwiać piękno natury. Tym samym włączyliśmy się w akcję sprzątanie świata.

VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

7 kwietnia 2022 r.

Konkurs przeprowadzony był w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół średnich oraz dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII – Paulina Różycka oraz Wiktoria Walasek, nad przygotowaniem których czuwała p. Renata Godek. Jury, w skład którego weszli wszyscy opiekunowie uczestników podkreśliło, że poziom był bardzo zróżnicowany. Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy zostali nagrodzeni.

Pismo Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów w sprawie obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych

Pismo Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych

Skip to content