Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

„Poznaj Polskę” – wycieczka edukacyjna do Krakowa

29 października 2021

„Poznaj Polskę” to pilotażowe przedsięwzięcie MEiN. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach programu, co pozwoliło uczniom klas I-III wraz z opiekunami p. Magdaleną Książek i p. Krystyną Gołpyś udać się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie zwiedzali m.in.: Zamek Królewski na Wawelu – Reprezentacyjne Komnaty Królewskie i Skarbiec Koronny, Sukiennice – Muzeum Narodowe, Rynek. 

Uczniowie wrócili zmęczeni ale za to bardzo zadowoleni.

Galeria

Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznych „Śpiewam dla Ciebie – Polsko”

Uczniowie klasy VI – Błażej Walasek, klasy VII – Julia Iwan, Wiktoria Walasek, Paulina Różycka oraz klasy VIII – Marlena Bartos, Aleksandra Piotrowska wzięli udział w konkursie „Śpiewam dla Ciebie – Polsko”. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu wykonania utworu o treści patriotycznej.

W kategorii IV-VIII Zespołowo – I miejsce zdobyły Marlena Bartos i Aleksandra Piotrowska. 

Uczniów do konkursu przygotowała p. Renata Godek

Link do utworu w wykonaniu Marleny i Aleksandry: https://spdzieraznia-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/abajur_sp-dzieraznia_pl/Ef3Cge9tcblBov2XJBaOgkIBXM21GHsUktHyMqr0glW2cA?e=i2cV5

Link do utworu w wykonaniu Julii: https://spdzieraznia-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/abajur_sp-dzieraznia_pl/ETN-w0O8vWFKjg_GSK45mecBYV4npgPFEMr9y72LJpcB0Q?e=groA0t

Link do utworu w wykonaniu Wiktorii, Pauliny i Błażeja: https://spdzieraznia-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/abajur_sp-dzieraznia_pl/EYAgZ_wIa2tAoz4U9J_MxdgB6LOyS5P_3FQQBvVkRAVIOA?e=uZrHec

 

„Szkoła pamięta”

25 października 2021

Już po raz trzeci zorganizowana została akcja MEiN „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Gromada Zuchowa „Słoneczko” uczestniczyła w porządkowaniu grobów partyzantów na miejscowym cmentarzu, a następnie uczniowie zapalili znicze na ich pomnikach. Nad uczniami opiekę sprawowała p. Krystyna Gołpyś

Lekcja o funduszach europejskich

20 października 2021

W ramach porozumienia o współpracy partnerskiej zawartego z EUROPEDIRECT Kielce odbyła się lekcja europejska mająca na celu popularyzację wiedzy z zakresu tematyki Unii Europejskiej. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. Nad współpracą czuwa nauczyciel historii i WOS-u p. Anna Kuśpiel

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2021 r.

Ślubowanie to jedna z najważniejszych uroczystości dla pierwszoklasistów i całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni p. Krystyny Gołpyś zaprezentowali krótki program artystyczny. Wysłuchali oni przemówienia dyrektora oraz życzeń składanych im przez starszych uczniów. W obecności sztandaru szkolnego złozyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani przez p. dyrektor Annę Bajur na uczniów. Na uroczystości obecni byli także zaproszeni goście: Ks. Władysław Kutuś oraz radny gminy Piotr Paterek. Obecni na uroczystości obdarowali pierwszaków upominkami, a p. dyrektor przekazała prezenty pozostawione przez Burmistrza MiG  Działoszyce oraz p. sołtys.

Uczniowie piosenką i słowem uświetnili Dzień Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Każdy z obecnych otrzymał bukiet kwiatów. Na zakończenie akademii głos zabrała p. dyrektor Anna Bajur, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Do życzeń przyłączyła się również Rada Rodziców składając na ręce p. dyrektor słodki poczęstunek. Nad uroczystością czuwała p. Renata Godek

Galeria

Warsztaty historyczne „Wojny obronne Rzeczpospolitej XVII wieku”

06.10.2021 r.

Nauczyciel PBW w Kielcach Filia w Pińczowie – Marcin Salamon przeprowadził dwie lekcje biblioteczno-historyczne w naszej szkole dla uczniów klas IV-VIII. Podczas lekcji prowadzący przedstawił prezentację multimedialną wzbogacając ją prelekcją nt konfliktów zbrojnych toczonych przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów w XVII stuleciu. Nauczyciel przedstawił także literaturę dotyczącą wspomnianej tematyki znajdującą się w zasobach pińczowskiej filii.

Przerwa na czytanie

04.10.2021 r.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję „Przerwa na czytanie”. Atrakcją tego dnia była wróżka Ola, która odwiedziła uczniów klas I-III oraz oddział przedszkolny i pięknie czytała dzieciom ulubione bajki. Ponadto uczniowie klas starszych również włączyli się w tą akcję z dużym zaangażowaniem i czytali na przerwach fragmenty wybranych książek. Celem akcji „Przerwa na czytanie” było zachęcenie wszystkich do czytania książek w każdej wolnej chwili.

Dzień Chłopaka

30 września 2021 r.

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę…”

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania składając życzenia i wręczając drobne upominki.

Festyn rodzinny „Zdrowa Niedziela”

26 września 2021 r.

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami i p. dyrektor uczestniczyli w Festynie rodzinnym pn.: „Zdrowa Niedziela” zorganizowanym na stadionie w Działoszycach.
Festyn rozpoczęły rozgrywki sportowe, w tym m. in. mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: SP Działoszyce, SP  Stępocice oraz SP Dzierążnia. Atrakcje były zróżnicowane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie (zumba kids, gry i zabawy z animatorem, malowanie twarzy, dmuchańce). Nie zabrakło także zdrowego jedzenia przygotowanego przez KGW z Dzierążni i Sancygniowa. Chętni mogli skorzystać ze strefy zdrowia. Niedzielne popołudnie z pewnością możemy zaliczyć do udanych.

Galeria

Skip to content