Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Zakończenie roku szkolnego

Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym. Następnie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy wręczyli uczniom świadectwa, dyplomy, nagrody. W czasie apelu pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy z rąk p. dyrektor szkoły Anny Bajur oraz wychowawcy p. Grzegorza Krakowskiego otrzymali dyplomy absolwentów i nagrody. Absolwenci zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Uczniowie podziękowali za trud i wysiłek włożony w ich edukację: p. dyrektor, wychowawcom,  nauczycielom, ks Władysławowi Kutusiowi oraz rodzicom. Swoich starszych kolegów pożegnali również uczniowie klasy VII wręczając im słodki upominek.

Galeria

Mamy wyróżnienie!!!

W czwartek 24 czerwca naszą szkołę odwiedziła p. dyrektor KRUS w Pińczowie, która wręczyła nagrody Łukaszowi Iwanowi z oddziału przedszkolnego. Łukasz zdobył wyróżnienie  na etapie ogólnopolskim XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy!”

Jesteśmy dumni!

Festyn na zakończenie roku

W piękny, słoneczny czerwcowy czwartek w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera. Tego dnia odbył się festyn połączony z obchodami Dnia Ojca. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji zorganizowanych przez Mobilne Centrum Animacyjne „Puchatek”. Atrakcją były dmuchane zamki, banki mydlane, piana, tatuaże i sztuczny śnieg. Wsparciem dla podniebienia był popcorn, wata cukrowa, a także lody – niespodzianka od p. dyrektor Anny Bajur. 

Galeria

Spotkanie z policjantem

24.06.2021 r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym asp. Damianem Kaczmarczykiem, który przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Policjant rozdał uczniom, którzy zdali egzamin karty rowerowe. Egzamin przeprowadziła p. Katarzyna Kalinowska.

Najlepsi czytelnicy 2020/2021

21.06.2021 r.

21 czerwca podsumowania najlepszych czytelników roku 2020/2021 dokonał bibliotekarz p. Zbigniew Kalinowski.

Najlepsi czytelnicy z klas I – III to:

  1. Bątkowski Jakub kl. III – 62 wypożyczonych książek

  2. Przeniosło Zuzanna kl. III – 37 książek

  3. Chrobot Julia kl. III – 33 książki.

W oddziale przedszkolnym najlepszym czytelnikiem została Salwierak Anna – 19 przeczytanych książek.

Natomiast w klasach IV – VIII najlepszymi czytelnikami zostali:

  1. Jastrzębska Zuzanna kl. IV – 17 wypożyczonych książek

  2. Różycka Paulina kl. VI – 14 książek

  3. Iwan Julia kl. VI – 12 książek

Czytelnicy z rąk p. dyrektor Anny Bajur otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Komiks polski – wczoraj i dziś

17.06.2021 r.

W czwartek 17 czerwca naszą szkołę odwiedził pracownik pińczowskiej filii PBW w Kielcach p. Marcin Salamon. W zajęciach, na które składała się prelekcja, prezentacja multimedialna i wystawa ok. 150 komiksów dawnych i współczesnych, wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Mieli oni okazję zapoznać się z tematyką poszczególnych serii komiksowych i egzemplarzy wydanych w formie zwartej.

Dni Otwarte Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie

16.06.2021 r.

W środę w ramach dni otwartych uczniowie z klasy VIII wraz z wychowawcą p. Grzegorzem Krakowskim udali się do LO w Pińczowie. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z p. dyrektor – Anną Golik oraz zwiedzania budynku. Kolejnym punktem był spacer edukacyjny oraz rozgrywki sportowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem z kiełbaskami.

Warsztaty Profilaktyczne „DEBATA”

15.06.2021 r.

Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w programie profilaktyczno-edukacyjnym DEBATA. Podczas zajęć przekazane zostały podstawowe informacje na temat szkodliwości zażywania alkoholu oraz procesu uzależnienia. Poprzez elementy treningu asertywności uczestnicy uczyli się odmawiać spożywania alkoholu oraz radzić sobie z naciskiem grupy rówieśniczej. Zajęcia trwały 3 razy po 45 minut. Program ten jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.

VII Mistrzostwa Szkoły W Rachunku Pamięciowym

02.06.2021 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Rachunku Pamięciowym.

Mistrzami Rachunków w kl. I – III zostali: Paweł Gajewski, Michał Różycki, Olga Musiał, Jakub Bątkowski.

Tytuł Wicemistrza Rachunku w kl. I – III otrzymali: Zuzanna Paterek i Zuzanna Przeniosło.

Wicemistrzami Rachunków Pamięciowych w kl. IV – VIII zostali: Filip Wiejacha, Oliwia Jędrzejczyk, Aleksander Wiejacha, Brajan Musiał, Kamil Darmoń, Oliwia Twardowicz.

Mistrzostwa Szkoły w Rachunku Pamięciowym w kl. IV – VIII przygotowali i przeprowadzili p. Katarzyna Kalinowska i p. Zbigniew Kalinowski, natomiast w kl. I – III p. Krystyna Gołpyś. Zwycięzcy otrzymali z rąk p. dyrektor Anny Bajur pamiątkowe dyplomy.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Od 26 maja do 1 czerwca 2021 trwał Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Z tej okazji Oddział Przedszkolny odwiedziła p. Magdalena Książek, która przeczytała dzieciom „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Nad całą akcją czuwała wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego p. Renata Toboła, która zorganizowała przedszkolakom zabawę na świeżym powietrzu i coś na przekąskę.

Skip to content