Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Podziękowanie

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierążni serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom, które aktywnie wzięły udział w akcji

,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać 2071 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 311 zł,   który wykorzystamy na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Konkurs

Zgłoszenia i pełne informacje o konkursie na stronie: https://naszaflaga.pl/

Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci!

8 lutego – 6 marca 2021

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „ Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród  dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

Internetowy Teatr TVP Dla Szkół

26 lutego 2021

Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami oglądali pierwszą w tym roku transmisję Spektaklu z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu pt. „Daszeńka” na podstawie powieści Karela Capka.

„Zabytki Powiatu Pińczowskiego”

14-28 lutego 2021

„Zabytki powiatu pińczowskiego” taki tytuł miał konkurs plastyczny zorganizowany przez Pedagogiczną bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Pińczowie przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Szkolna komisja konkursowa w składzie: Magdalena Książek oraz Maryla Kocerba  wytypowała 16 prac, które będą reprezentować szkołę w konkursie.

Kategoria 0-III: Zuzanna Paterek, Jakub Chrobot, Julia Konieczna, Filip Zając, Paweł Gajewski, Michał Różycki, Julia Bartos, Julia Chrobot, Amelia Paterek.

Kategoria IV-VIII: Sylwia Szczepańska, Krzysztof Gajewski, Błażej Walasek, Julia Jędrzejczyk, Wiktoria Iwan, Paulina Różycka, Wiktoria Walasek.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obowiązującego na terenie całej Unii Europejskiej. Z tej okazji świętokrzyski Urząd Wojewódzki wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach przygotowały akcję edukacyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. W akcji tej wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W dniach 8 – 12 lutego 2021 r. we wszystkich klasach na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z internetu, aktywności uczniów na portalach społecznościowych, zasad zabezpieczania swojego konta, dbania o swoją prywatność.

W tym roku jeszcze więcej czasu niż dotychczas dzieci spędzają w Internecie w związku z obostrzeniami z powodu pandemii.Dlatego w czasie zebrania z rodzicami wychowawcy podpowiadali, co może zrobić rodzic, by uchronić swoje dziecko przed internetowymi zagrożeniami. Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole przeprowadziła p. Maryla Kocerba.

Bezpieczny wypoczynek dzieci na akwenach wodnych, w tym na pływalniach – szkolenie on-line w ramach realizacji programu „Umiem pływać”

3 lutego odbyło się szkolenie on-line dla uczniów klas I – III w ramach realizacji programu „Umiem pływać”, które przeprowadziła p. Karolina Kasprzycka. Szkolenie dotyczyło bezpieczeństwa w czasie wakacji, na śniegu i lodzie.Zostały przypomniane zasady mycia rąk, dezynfekcji, zakładania i ściągania maseczek oraz rękawiczek. Uczniowie obejrzeli filmy dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz wydostania się z zamarzniętego jeziora na powierzchnię. Była to lekcja inna niż wszystkie, bogata o nowe doświadczenia

Najsympatyczniejsza Klasa Pierwsza

Klasy pierwsze szkół podstawowych z Województwa Świętokrzyskiego stanęły do walki o tytuł Najsympatyczniejszej Klasy Pierwszej w roku szkolnym 2020/2021. To zwieńczenie akcji „Pierwszaki-zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia.

W wyniku głosowania klasa I ze Szkoły Podstawowej w Dzierążni zdobyła zaszczytne I miejsce! Każdy pierwszoklasista otrzymał nagrody ufundowane przez redakcję Echa Dnia, które wręczyła uczniom Pani Dyrektor Anna Bajur

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

Skip to content