Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

PLEBISCYT EDUKACYJNY ECHA DNIA

8 lutego 2024 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala Plebiscytu Edukacyjnego Echa Dnia.

Pani Sylwia Głowacka w plebiscycie zdobyła I miejsce w powiecie pińczowskim otrzymując tytuł najlepszego nauczyciela przedszkola 2023 roku a nasza szkoła podstawowa również I miejsce w powiecie pińczowskim otrzymując tytuł szkoły roku 2023. Dzięki najwyższym otrzymanym tytułom wzięliśmy udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim konkursu, zdobywając: Pani Sylwia Głowacka – IV miejsce w województwie świętokrzyskim, Szkoła Podstawowa w Dzierążni -II miejsce w województwie świętokrzyskim. Zostaliśmy nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi. Otrzymaliśmy voucher w wysokości 1000 zł na zakup urządzeń AGD lub RTV dla Szkoły oraz 3000 zł na promocję Szkoły na łamach gazety lub poprzez stronę Internetową redakcji Echa Dnia.

Szanowni Rodzice, Uczniowie to dzięki Wam tak daleko zaszliśmy, serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie podczas głosowania SMS.

 CIESZYMY SIĘ Z TAK WIELKIEGO SUKCESU!!!

Link do strony internetowej Echa Dnia – relacja z gali https://tiny.pl/dq689

Nasi uczniowie na meczu piłki ręcznej Industrii Kielce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

W środę 7 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły kibicowali Industrii Kielce, która podejmowała zawodników Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Kielecki klub przygotował na to spotkanie dużo atrakcji dla kibiców. W Hali Legionów gościł zespół Scyzory Kielce, który jest mistrzem Polski w koszykówce na wózkach inwalidzkich. W przerwie rozegrał pierwszy w Polsce mecz piłki ręcznej na wózkach. A po spotkaniu wszyscy obecni w hali podziękowali Talantowi Dujszebajewowi za 10 lat pracy w kieleckim klubie. Mecz zakończył się wynikiem 41:27.

Warsztaty Zaelektryzowani

5 lutego w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Celem interaktywnego pokazu było przybliżenie tajników fizyki, chemii, przyrody w atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich uczniów. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w eksperymentach, w których był wykorzystywany hel, ciekły azot oraz wodór.

„Bezpieczne ferie”

24 stycznia 2024 r.

Dziś naszą szkołę odwiedził p. Grzegorz Prawda – dzielnicowy Komisariatu Policji w Działoszycach. Zapoznał uczniów z tematem bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych, zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegł, jak nie należy się zachowywać i jakie mogą być skutki ryzykownych zachowań. Wypoczywajmy radośnie i bezpiecznie!!!

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2024 r.

W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Odwiedzili nas wspaniali goście: ksiądz proboszcz Władysław Kutuś, Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyce p. Nina Turek-Kwiecień, Dyrektor ZEAJ w Działoszycach p. Wioletta Fryt, radny Rady Miejskiej w Działoszycach p. Piotr Paterek oraz Babcie i Dziadkowie. Najmłodsi oraz młodzież szkolna, przygotowali dla Babci i Dziadków występ artystyczny. Nie zabrakło pięknych życzeń, radosnych piosenek oraz tańców. Występ uświetnił polonez, przygotowany przez p. Krystynę Gołpyś, w wykonaniu gromady zuchowej „Słoneczko”. Dzieci odśpiewały „Sto lat” dla babć i dziadków, którzy zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi prezentami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Tego dnia wzajemnej życzliwości nie było końca. Uroczystość przygotowały p. Renata Godek i p. Sylwia Głowacka oraz wychowawcy.

Polonez w wykonaniu Zuchów

Galeria

,,Dźwięki kolęd”

19 stycznia 2024 r.

Koło wokalne „Melodia” zostało zaproszone do Działoszyc przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce p. Stanisława Poradę oraz Centrum Kultury i Bibliotekę w Działoszycach, na występ kolędniczy „Dźwięki kolę”. Nasza grupa zaprezentowała spektakl słowno-muzyczny o Narodzeniu Jezusa. Młodych aktorów do występu przygotowała p. Renata Godek.

Pokaz Historyczny – „Powstanie styczniowe”

16 stycznia 2024 r.

16 stycznia naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”. Tematem pokazu było „Powstanie Styczniowe”. Artyści umundurowani i uzbrojeni na wzór „powstańców styczniowych” barwnie opowiadali o dramatycznych wydarzeniach z historii Polski związanych z utratą niepodległości w XVIII w., zaborami i próbami odzyskania wolności podejmowanymi w XIX w.

„Zimowy przyjaciel leśnych stworzeń”

11 stycznia 2024 r.

Uczennice naszej szkoły Blanka Łabęcka i Anna Salwierak z klasy II, wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z tematem konkursu, pójście z rodzicami na spacer i wykonaniu 5 zdjęć, które ukazują to jak pomagamy zwierzętom w czasie zimy oraz stworzeniu albumu z tych zdjęć. Dziewczynki do konkursu przygotowała p. Dorota Wojciechowska.

Zaproszenie

Dzień Postaci z Bajek

22 grudnia 2023 r.

W tym dniu uczniowie mogli przyjść do szkoły przebrani za swojego ulubionego bohatera z bajki. Szkolny korytarz szybko zapełnił się kolorowymi postaciami. Na apelu wszyscy przebrani uczniowie zaprezentowali stroje swoich ulubionych postaci. Uroczystość tę zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Renaty Godek.

Skip to content