Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Jasełka w Kościele św. Marii Magdaleny w Dzierążni

6 stycznia 2023 r.

Tradycja kolędowania jest ciągle żywa wśród uczniów naszej szkoły. Z okazji Święta Trzech Króli uczniowie z klas IV-VIII wystawili Jasełka w Kościele Parafialnym Św. Marii Magdaleny w Dzierążni. Widowisko o narodzeniu Jezusa w betlejemskiej szopce, wizycie pasterzy oraz Mędrców ze Wschodu ubarwiły wzruszające kolędy w wykonaniu chórku aniołów. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców parafii i okolicznych miejscowości. Ksiądz proboszcz Władysław Kutuś złożył serdeczne podziękowania za przygotowanie inscenizacji na ręce pani dyrektor Anny Bajur, a młodych artystów obdarował słodyczami.

Nagranie Jasełka

Elektrośmieci

PODZIĘKOWANIE

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierążni serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom, które aktywnie wzięły udział w akcji

,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać 932 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 140 zł, który wykorzystamy na nagrody rzeczowe w postaci artykułów papierniczych.

Jasełka – Pińczów

22 grudnia 2022 r.

Koło wokalne „Melodia” wraz z opiekunem p. Renatą Godek oraz p. dyrektor Anną Bajur udało się do zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, aby zaprezentować Jasełka dla podopiecznych. W świąteczny nastrój wprowadziła ich kolęda wykonana przez uczennicę klasy VIII Wiktorię Walasek na skrzypcach.

Spotkanie opłatkowe – klasowe wigilie

21 grudnia 2022 r.

Opowieść o  narodzeniu Jezusa przygotowana przez koło wokalne „Melodia” była początkiem  świątecznych działań. W atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd rozpoczęliśmy klasowe wigilie. W tym uroczystym dniu przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Uczniowie przynieśli potrawy, których przygotowanie włączyli się rodzice. Mieliśmy również okazję podziwiać szopkę krakowską wykonaną przez p. Króla.

Konkursy „Szopka Bożonarodzeniowa” i „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

21 grudnia 2022 r.

Organizatorem szkolnego konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa” był p. Piotr Markiewicz. Na konkurs wpłynęło 16 szopek. Jury w składzie: p. Magdalena Książek, p. Aleksandra Łój, p. Piotr Markiewicz przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Anna Salwierak

II miejsce – Julia Chrobot

III miejsce – Kuba Mszanik

Wyróżnienia: Błażej Walasek, Milena Przeniosło, Blanka Łabęcka.

Koło Europejskie działające w naszej szkole ogłosiło konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Na konkurs wpłynęło 41 ozdób. Komisja konkursowa wyróżniła 10 prac i przyznała trzy miejsca.

I miejsce – Amelia Paterek

II miejsce – Oliwia Jędrzejczyk

III miejsce – Natalia Szewczyk

Wyróżnienia: Julia Jędrzejczyk, Błażej Walasek, Paulina Różycka, Zuzanna Jastrzębska, Olga Musiał, Marlena Helak, Blanka Łabęcka, Antoni Bańkowski, Krzysztof Gajewski, Wiktoria Walasek.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali z rąk p. dyrektor Anny Bajur nagrody.

Świąteczne warsztaty

20 grudnia 2022 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych. Każdy uczestnik ozdobił świecę z wykorzystaniem techniki decoupage. Na pewno będą one ozdobą  wigilijnego stołu. Zajęcia prowadziła p. Anna Bączek.

Środki stylistyczne w literaturze

19 grudnia 2022 r.

19 grudnia do naszej szkoły przyjechali aktorzy Agencji Artystycznej Pro-Art-Krak Wojciech Habela i Jacek Lecznar, którzy zaprezentowali sztukę pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób, wykorzystując gest, mimikę, rekwizyty i muzykę przedstawili informacje na temat różnorodnych środków stylistycznych, o których uczniowie uczą się na lekcjach języka polskiego np.: epitetu, apostrofy, anafory, uosobienia, animizacji, onomatopei, pytania retorycznego.

Artyści zagrali rolę ucznia i nauczyciela. W spektaklu wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły.

Widowisko było nietypową, lecz bardzo ciekawą lekcją języka polskiego.

Spotkanie profilaktyczne

14 grudnia 2022 r.

Uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w warsztatach pt. „Uzależnienia behawioralne – sieć, media”. Warsztaty prowadziła p. Iwona Długosz.

Akcja mikołajkowa

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji mikołajkowej „Podziel się pluszakiem” zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kwaszynie wraz ze Stowarzyszeniem MOTOWG-DAĆ NADZIEJĘ!. Akcja polegała na zbiórce zabawek, słodyczy, kolorowanek. Zebrane rzeczy zostały przekazane przez  członków Stowarzyszenia dzieciom z domów dziecka i dziecięcych oddziałów szpitalnych w Ukrainie.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia 2022 r.

Od samego rana uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali spotkania z Mikołajem. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie aniołów i elfów, nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment …wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana dzieci. Każda z klas w ramach podziękowania za przybycie i podarunki zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna.

Z okazji mikołajek naszą szkołę odwiedził również Burmistrz MiG Działoszyce Stanisław Porada, który obdarował dzieci z oddziału przedszkolnego prezentami.

Galeria

Skip to content