Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Dzień Idola

17 maja 2023 r.

W tym dniu zadaniem uczniów było przyjść do szkoły w przebraniu swojego idola. Dozwolone były stroje zrobione ręcznie lub kupione gotowe (ponieważ to nie był konkurs).

Podczas długiej przerwy uczniowie przedstawiali za kogo się przebrali. Dzień Idola zorganizował Samorząd Uczniowski.

Galeria

I Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży „Moje marzenie”

15 maja 2023 r.

18 prac plastycznych będzie reprezentowało naszą szkołę w konkursie zorganizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Działoszycach.  Prace biorące udział w przeglądzie zostaną wyeksponowane od 1 do 16 czerwca 2023 r. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni na wernisażu w dniu 16 czerwca 2023 r.

Wyjazd na basen

10 maja 2023 r.

10 maja uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami p. Grzegorzem Krakowskim, p. Marylą Kocerbą, p. Aleksandrą Łój, a 17 maja uczniowie klas I – III wraz z opiekunami p. Barbarą Chećko, p. Krystyną Gołpyś, p. Magdaleną Książek udali się na krytą pływalnię „Wodny Raj” w Kazimierzy Wielkiej. Tam pod okiem instruktorów mogli uczestniczyć w zajęciach pływackich. Wyjazd zorganizowali p. Grzegorz Krakowski i p. Barbara Chećko.

Dzień Europy

9 maja 2023 r.

Co roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Koło Europejskie działające w naszej szkole przybliżyło historię powstania Unii Europejskiej. Apel wraz z uczniami klasy VIII przygotowała p. Anna Kuśpiel.

Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

9 maja 2023 r.


Osiągnięcia wymagają wielkiej ambicji i zaangażowania, odpowiedniej motywacji i systematycznej pracy.
Miło nam poinformować, iż Paulina Różycka uczennica klasy VIII została Finalistką VI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. W drodze do sukcesu pomagała uczennicy p. Renata Godek. Gratulacje !!!

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 2023 r.

Uczniowie: Emilia Długosz, Blanka Łabęcka, Łukasz Iwan, Bartosz Bątkowski, Jan Wiejacha, Julia Bartos, Amelia Paterek, Zuzanna Przeniosło, Jakub Bątkowski, Bartłomiej Różycki, Patrycja Banaś, Marlena Helak, Zuzanna Jastrzębska, Sylwia Szczepańska, Filip Wiejacha, Julia Iwan, Paulina Różycka, Jakub Książek wraz z p. dyrektor Anną Bajur oraz opiekunami p. Renatą Godek, p. Krystyną Gołpyś, p. Magdaleną Książek, p. Grzegorzem Krakowskim wzięli udział w Gminnych obchodach 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. Trójcy Świętej w Działoszycach, następnie złożono wiązanki przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 r.

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji uczniowie klasy VI i VII przygotowali montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali na uroczystej akademii 28 kwietnia. Po wprowadzeniu flagi i odśpiewaniu hymnu można było usłyszeć piękne wiersze i piosenki patriotyczne, jak również poznać najważniejsze fakty historyczne. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Uroczystość przygotował p. Grzegorz Krakowski.

Galeria

Międzyszkolny konkurs recytatorski „Słowami Wisławy Szymborskiej”

25 kwietnia 2023 r.

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Działoszycach odbył się konkurs recytatorski „Słowami Wisławy Szymborskiej”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje talenty zarówno w recytowaniu poezji, jak i w prozie.

W  kategorii klas IV – VII – Marlena Helak zajęła III miejsce, a dyplom za udział otrzymała Sylwia Szczepańska. Z klas VII – VIII – Julia Iwan zajęła I miejsce, a Paulina Różycka – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Uczniów do konkursu przygotowała p. Renata Godek.

Dzień Ziemi

21 kwietnia 2023 r.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przyroda jest nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.

Uczniowie klas IV – VIII z opiekunami wybrali się na sprzątanie terenu wokół szkoły, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Ogrodu na Rozstajach. Ogród w swojej kolekcji posiada ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków. Zwiedzanie ogrodu było dla nas żywą lekcją przyrody. Obchody tego dnia zorganizowała p. Krystyna Gołpyś.

Galeria

Finał eliminacji powiatowych „OTWP – Młodzież Zapobiega Pożarom”

14 kwietnia 2023 r.

Za nami już kolejny finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – Pińczów 2023. Finał odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie. W turnieju wzięli udział najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych w swoich kategoriach wiekowych. Turniej rozpoczął się częścią pisemną, która wskazała najlepsze „trójki” w kategoriach szkół podstawowych klasy I-IV, podstawowych klasy V-VIII i szkół ponadpodstawowych. W części przeznaczonej na pytania ustne finaliści odpowiadali na 3 pytania, których zakres merytoryczny z całą pewnością odpowiadał definicji „wiedzy inżynieryjnej” w dziedzinie pożarnictwa. W czasie przerwy między częścią pisemną, a ustną, strażacy tutejszej komendy zorganizowali pokaz dla uczestników turnieju, o tematyce m.in. ratownictwa medycznego w PSP.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Jędrzejczyk i Filip Wiejacha, którzy zajęli odpowiednio IV i VI miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Maryla Kocerba.

Skip to content