„Posiłek w szkole i w domu”

W kwietniu 2021 r. dyrektor szkoły p. Anna Bajur złożyła wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019 – 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Na jadalnię zostało zaadaptowane pomieszczenie znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu wydawania posiłków. W jadalni  wykonany remont posadzki, która została pokryta odporną wykładziną obiektową. Jadalnia zyskała nowe drzwi wejściowe, okienko podawcze, nowe stoliki i krzesła, zastawę stołową, sztućce i kosze na odpady.  Całkowity koszt inwestycji wyniósł 31776 zł, w tym 6776 zł wkładu własnego oraz 25000 zł to wnioskowana kwota wsparcia finansowego z rządowego programu. Od nowego roku szkolnego uczniowie spożywają posiłki w nowym miejscu.

Również szatnie zyskały nowy wygląd. Mała szatnia „Porządkuś” to 25 kolorowych miejsc dla najmłodszych dzieci. Zakupione zostało także 10 zestawów wieszaków dla starszych uczniów. Dzięki temu każdy uczeń ma swoje miejsce na ubrania.

Galeria

Skip to content