,,POZNAJ POLSKĘ”- wycieczka edukacyjna do Krakowa

8 grudnia 2021 r.

8 grudnia uczniowie z klas IV – VIII  wraz z wychowawcami: Grzegorzem Krakowskim, Marylą Kocerbą i Zbigniewem Kalinowskim wybrali się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski – Krakowa. Wycieczka została zrealizowana w ramach programu „Poznaj Polskę” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Wycieczka rozpoczęła się odkrywaniem Wzgórza Wawelskiego pod kierunkiem przewodników. Uczniowie zwiedzili Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Zbrojownię. Następnie udaliśmy się spacerem Drogą Królewską na Rynek Główny gdzie mogliśmy podziwiać, w przepięknej  świątecznej scenerii, najbardziej charakterystyczne zabytki: Kościół Mariacki, Sukiennice, wieżę ratuszową i pomnik Adama Mickiewicza. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w restauracji. Po posiłku grupa przeniosła się do Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach na lekcje muzealne: Komu bije dzwon Zygmunta? Historia w obrazach i Malarscy kronikarze historii Polski.

Niestety wycieczka dobiegała końca i trzeba było udać się do domu. Uczniowie z pewnością wrócili zadowoleni i pełni wrażeń oraz wiedzy na temat historii i zabytków Krakowa.

Galeria

Skip to content