Kronika oddziału przedszkolnego

Rok szkolny 2021/2022

Wrzesień

24 września

Sportowy Turniej Miast i Gmin

Uczestniczyliśmy w XXVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin, były w tym dniu  zakręcone i szalone gry i zabawy  przedszkolaków na sali gimnastycznej.

Po sportowych zmaganiach odwiedziliśmy gabinet naszej pani pielęgniarki, która przybliżyła nam swoją pracę.

Rozmawialiśmy o pierwszej pomocy, higienie osobistej,  różnych chorobach czyhających na nas w tym trudnym okresie jesienno–zimowym i o tym jak można się przed nimi ustrzec.

Dziękujemy !

21 września

W tym dniu odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę i mogliśmy wybrać sobie książeczkę do poczytania w domu.

20 września 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Przypomnieliśmy sobie w tym dniu o prawach dziecka. Bawiliśmy się  biorąc udział  w  dodatkowych zajęciach, animacjach i konkursach.

17 września

 Sprzątanie świata.

 Międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie , polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania –  my sprzątaliśmy teren wokół szkoły.

15 września                                                                                   

 Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Co to za święto?

Otóż Dzień Kropki stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentówi pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Obejrzeliśmy w tym dniu film o historii małej Vashtii.  Rozmawialiśmy o tym jak przegonić smutki, jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości. Opowiadaliśmy o własnych talentach, malowaliśmy obrazy stawiając kropki patyczkami do uszu – co  za arcydzieła!!!

Była okazja również do ciekawych zabaw ruchowych w sali i na placu zabaw.

Oj działo się w naszym oddziale.

Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny 2021/2022

Przywitaliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów. Mówiliśmy o naszych prawach i obowiązkach. Razem się uczyliśmy, razem się bawiliśmy. Przedszkole to nasz drugi dom – dom pełen ciekawych przygód, pomysłów i zabaw. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, spotkaliśmy się z panem policjantem.

Rok szkolny 2020/2021

 

24 czerwca gościliśmy panie z Placówki Terenowej KRUS w Pińczowie .

Łukasz Iwan został laureatem konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat wypadkom zapobiegamy”. Łukasz zajął w etapie wojewódzkim 3 miejsce, a w etapie ogólnopolskim tego konkursu jego praca została wyróżniona.

Spotkaliśmy się również z panem policjantem, który zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie wakacji .

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 25 czerwca. Pani wręczyła nam pamiątkowe dyplomy i życzyła udanych wakacji !!!

23 czerwca świętowaliśmy Dzień Ojca. Zrobiliśmy dla naszych tatusiów laurki. 24 czerwca z tej okazji w naszej szkole gościliśmy Mobilne Centrum Animacji Puchatek, tatusiowie mogli być w tym dniu z nami. Bawiliśmy się super – sami zobaczcie !!!

Dzień Dziecka
Nasze święto uczciliśmy w przedszkolu na placu zabaw. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu i oczywiście coś na przekąskę .
W tym dniu odwiedziła nas również Pani dyrektor Anna Bajur a w ramach jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Lubimy czytać polskich autorów”, nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej pani Magda Książek przeczytała nam „Lokomotywę” Juliana Tuwima.
Zabawa była przednia!

Dzień Matki
26 Maja Dzień Mamy – święto to obchodzimy jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. W naszym przedszkolu zrobiliśmy piękne laurki i kwiaty dla naszych mam. Zaprosiliśmy mamy w tym dniu na nasz występ, były wierszyki, piosenki i specjalny taniec dla mam.

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej
W ramach programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” rozmawialiśmy o źródłach i rodzajach dymów.
Rozmawialiśmy również na temat szkodliwości palenia papierosów.

Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Rozmawialiśmy o tym jak dbać o naszą planetę , o tym jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Już wiemy, że dobro Ziemi leży w naszych rękach.

Z życia przedszkola kwiecień

Początek kwietnia to głównie nauka przez zabawę. Chętnie bawimy się np. w zabawę „Jestem wężem”, czy ćwiczymy razem z „Gąsienicą Basią”.

Robimy kartki świąteczne

Zbliża się Wielkanoc , dlatego w naszym przedszkolu wykonywaliśmy kartki wielkanocne.

Pani Anna Bączek instruktor zajęć plastycznych z Klubu Seniora w Niewiatrowicach, przekazała pakiety przygotowane do wykonania kartek świątecznych. Przedszkolaki w naszym przedszkolu oraz Seniorzy w swoich domach wykonywali kartki według instruktażu pani Ani. W ten sposób łączymy pokolenia , na razie zdalnie a w przyszłości mamy nadzieję, że się nam uda spotkać  w realu.

Dziękujemy Pani Ani Bączek i Seniorom  za współpracę.

Z życia przedszkola marzec

W marcu poznaliśmy Ziemię  – naszą błękitną planetę. Poznawaliśmy Ziemię wszystkimi zmysłami. Rozmawialiśmy o Układzie Słonecznym, poznaliśmy planety. Dowiedzieliśmy się również kiedy na Ziemi żyły dinozaury. Odbyliśmy podróż dookoła świata. Wędrowaliśmy po wszystkich kontynentach. Już wiemy gdzie mieszkają: pandy, słonie, kangury, misie koala czy pingwiny.

Założyliśmy kącik przyrodniczy, hodowlę fasoli i rzeżuchy i obserwowaliśmy ich wzrost. Zrobiliśmy Eko – Kalendarz i tym samym przystąpiliśmy do 4 modułu Małego Misia pt.”Zmisiowany Eko – Kalendarz”. Zgodnie z wyznaczonymi datami będziemy rozmawiać o przyrodzie i świętować w przedszkolu wybrane święta ekologiczne – oczywiście z literackim akcentem. Rozwijamy tym samym zainteresowania przyrodą i ochroną środowiska.

Poprzez zabawę utrwaliliśmy cyferki.

Walentynki!

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten dzień.

Z życia przedszkola

Na dworze zimno, a przedszkolaki wspaniale spędzają czas w przedszkolu. W ostatnim czasie zabawy konstrukcyjne, prace plastyczne, tańce to ich ulubione zajęcia. Nie zapominają o codziennym układaniu puzzli, czy klocków Lego. Wiedzą, że tym sposobem trenują pamięć oraz uczą się  logicznego myślenia.

Na naszych zajęciach robimy doświadczenia, odgadujemy, uczymy się korzystając z różnych materiałów.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas w dniu balu. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, myszki, rycerzy,  Spider-Mana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i  disco. W trakcie karnawałowych szaleństw był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

Nasz bal odbył się w Tłusty Czwartek, a najważniejszym akcentem Tłustego Czwartku są przecież pączki. W naszym przedszkolu  degustowaliśmy nie tylko pączki ale  również pyszne ciasto. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja  do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Świeże powietrze

Spacer w przedszkolu to ważna sprawa , ale nie zawsze tylko spacer. Jeżeli pogoda pozwala to również jest dobra zabawa.

Andrzejki

Tak świętowaliśmy Andrzejki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wyjątkowo mogliśmy przynieść do przedszkola naszego ulubionego pluszaka.

Szkolne Przygody Gangu Fajniaków “Powietrze” – doświadczenia

Powietrze jest, czy go nie ma? Przecież go nie widzimy, nie czujemy a jednak istnieje. Przekonaliśmy się o tym wykonując z naszą panią doświadczenia. Rozmawialiśmy również o tym jak dbać o powietrze, jak segregować odpady.

Szkolne przygody Gangu Fajniaków – prace plastyczne

Nasze prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka; przedstawialiśmy żywioł  Powietrze.  Oto nasze prace.

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Bierzemy udział w projekcie Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Moduł I – Książki  Dzieciństwa zaliczony. Oto nasze prace:

Moduł III –  Dbamy o zdrowie z Małym Misiem również zaliczony. Sami zobaczcie jak dbamy o nasze zdrowie z Misiem i nie tylko.

Światowy Dzień Bibliotek

21.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Bibliotek . Mogliśmy się przebrać za ulubioną postać z bajki. Nasze starsze koleżanki odczytały nam Bajkę o Kopciuszku. Odbył się również konkurs o przygodach Gangu Fajniaków. W konkursie wzięły udział również klasy I – III . Nasz oddział przedszkolny wygrał. Hura !!! Pani dyrektor wręczyła nam nagrodę Fajniaka Dobromira.

06.10.2020 Pani Sylwia Wąsowska – nauczyciel fizyki w naszej szkole, odwiedziła dziś nasz Oddział Przedszkolny. Przeprowadziliśmy proste eksperymenty z wykorzystaniem owoców i warzyw. Dowiedzieliśmy się co to jest skrobia i w jakich owocach i warzywach występuje, wykrywaliśmy skrobię za pomocą jodyny. Rozmawialiśmy  o tym, w których owocach i warzywach jest najwięcej witaminy C i jak ona jest ważna w okresie  jesienno  – zimowym dla naszego organizmu. Zwróciliśmy  szczególną uwagę na higienę osobistą, w związku z panującą pandemią. Wykonaliśmy doświadczenie z pieprzem i mogliśmy zaobserwować w jaki sposób możemy pokonać bakterie i wirusy.

02.10.2020 Grupa przedszkolna wzięła udział w XXVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Były gry i zabawy integrujące grupę oraz zabawy z elementami współzawodnictwa.

30.09.2020 Świętujemy „Dzień Chłopaka”. Dzisiaj wszyscy chłopcy z naszej grupy otrzymali słodkie upominki. Pani wręczyła im również piękne krawaty. Było wesoło i sympatycznie.

22.09.2020 Świętujemy „Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka”.

W tym dniu mieliśmy założyć odświętny przy tym błyszczący strój – żeby błyszczeć jak gwiazdy. Pani wręczyła nam dyplomy wzorowego przedszkolaka. Były zabawy i konkursy.

21.09.2020 Udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Przedszkolaki z naszego oddziału wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata „. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły,  przy tym dobrze się bawiliśmy.

ARCHIWUM

Skip to content