Kronika oddziału przedszkolnego

Rok szkolny 2020/2021

Z życia przedszkola kwiecień

Początek kwietnia to głównie nauka przez zabawę. Chętnie bawimy się np. w zabawę „Jestem wężem”, czy ćwiczymy razem z „Gąsienicą Basią”.

Robimy kartki świąteczne

Zbliża się Wielkanoc , dlatego w naszym przedszkolu wykonywaliśmy kartki wielkanocne.

Pani Anna Bączek instruktor zajęć plastycznych z Klubu Seniora w Niewiatrowicach, przekazała pakiety przygotowane do wykonania kartek świątecznych. Przedszkolaki w naszym przedszkolu oraz Seniorzy w swoich domach wykonywali kartki według instruktażu pani Ani. W ten sposób łączymy pokolenia , na razie zdalnie a w przyszłości mamy nadzieję, że się nam uda spotkać  w realu.

Dziękujemy Pani Ani Bączek i Seniorom  za współpracę.

Z życia przedszkola marzec

W marcu poznaliśmy Ziemię  – naszą błękitną planetę. Poznawaliśmy Ziemię wszystkimi zmysłami. Rozmawialiśmy o Układzie Słonecznym, poznaliśmy planety. Dowiedzieliśmy się również kiedy na Ziemi żyły dinozaury. Odbyliśmy podróż dookoła świata. Wędrowaliśmy po wszystkich kontynentach. Już wiemy gdzie mieszkają: pandy, słonie, kangury, misie koala czy pingwiny.

Założyliśmy kącik przyrodniczy, hodowlę fasoli i rzeżuchy i obserwowaliśmy ich wzrost. Zrobiliśmy Eko – Kalendarz i tym samym przystąpiliśmy do 4 modułu Małego Misia pt.”Zmisiowany Eko – Kalendarz”. Zgodnie z wyznaczonymi datami będziemy rozmawiać o przyrodzie i świętować w przedszkolu wybrane święta ekologiczne – oczywiście z literackim akcentem. Rozwijamy tym samym zainteresowania przyrodą i ochroną środowiska.

Poprzez zabawę utrwaliliśmy cyferki.

Walentynki!

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten dzień.

Z życia przedszkola

Na dworze zimno, a przedszkolaki wspaniale spędzają czas w przedszkolu. W ostatnim czasie zabawy konstrukcyjne, prace plastyczne, tańce to ich ulubione zajęcia. Nie zapominają o codziennym układaniu puzzli, czy klocków Lego. Wiedzą, że tym sposobem trenują pamięć oraz uczą się  logicznego myślenia.

Na naszych zajęciach robimy doświadczenia, odgadujemy, uczymy się korzystając z różnych materiałów.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas w dniu balu. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, myszki, rycerzy,  Spider-Mana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i  disco. W trakcie karnawałowych szaleństw był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

Nasz bal odbył się w Tłusty Czwartek, a najważniejszym akcentem Tłustego Czwartku są przecież pączki. W naszym przedszkolu  degustowaliśmy nie tylko pączki ale  również pyszne ciasto. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja  do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Świeże powietrze

Spacer w przedszkolu to ważna sprawa , ale nie zawsze tylko spacer. Jeżeli pogoda pozwala to również jest dobra zabawa.

Andrzejki

Tak świętowaliśmy Andrzejki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wyjątkowo mogliśmy przynieść do przedszkola naszego ulubionego pluszaka.

Szkolne Przygody Gangu Fajniaków “Powietrze” – doświadczenia

Powietrze jest, czy go nie ma? Przecież go nie widzimy, nie czujemy a jednak istnieje. Przekonaliśmy się o tym wykonując z naszą panią doświadczenia. Rozmawialiśmy również o tym jak dbać o powietrze, jak segregować odpady.

Szkolne przygody Gangu Fajniaków – prace plastyczne

Nasze prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka; przedstawialiśmy żywioł  Powietrze.  Oto nasze prace.

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Bierzemy udział w projekcie Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Moduł I – Książki  Dzieciństwa zaliczony. Oto nasze prace:

Moduł III –  Dbamy o zdrowie z Małym Misiem również zaliczony. Sami zobaczcie jak dbamy o nasze zdrowie z Misiem i nie tylko.

Światowy Dzień Bibliotek

21.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Bibliotek . Mogliśmy się przebrać za ulubioną postać z bajki. Nasze starsze koleżanki odczytały nam Bajkę o Kopciuszku. Odbył się również konkurs o przygodach Gangu Fajniaków. W konkursie wzięły udział również klasy I – III . Nasz oddział przedszkolny wygrał. Hura !!! Pani dyrektor wręczyła nam nagrodę Fajniaka Dobromira.

06.10.2020 Pani Sylwia Wąsowska – nauczyciel fizyki w naszej szkole, odwiedziła dziś nasz Oddział Przedszkolny. Przeprowadziliśmy proste eksperymenty z wykorzystaniem owoców i warzyw. Dowiedzieliśmy się co to jest skrobia i w jakich owocach i warzywach występuje, wykrywaliśmy skrobię za pomocą jodyny. Rozmawialiśmy  o tym, w których owocach i warzywach jest najwięcej witaminy C i jak ona jest ważna w okresie  jesienno  – zimowym dla naszego organizmu. Zwróciliśmy  szczególną uwagę na higienę osobistą, w związku z panującą pandemią. Wykonaliśmy doświadczenie z pieprzem i mogliśmy zaobserwować w jaki sposób możemy pokonać bakterie i wirusy.

02.10.2020 Grupa przedszkolna wzięła udział w XXVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Były gry i zabawy integrujące grupę oraz zabawy z elementami współzawodnictwa.

30.09.2020 Świętujemy „Dzień Chłopaka”. Dzisiaj wszyscy chłopcy z naszej grupy otrzymali słodkie upominki. Pani wręczyła im również piękne krawaty. Było wesoło i sympatycznie.

22.09.2020 Świętujemy „Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka”.

W tym dniu mieliśmy założyć odświętny przy tym błyszczący strój – żeby błyszczeć jak gwiazdy. Pani wręczyła nam dyplomy wzorowego przedszkolaka. Były zabawy i konkursy.

21.09.2020 Udział w akcji „Sprzątanie Świata”

Przedszkolaki z naszego oddziału wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata „. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły,  przy tym dobrze się bawiliśmy.

ARCHIWUM

Skip to content