Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Dzierążni

image2787

Uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2023/2024

W dniu 26 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024. Wojewoda Świętokrzyski – Pan Józef Bryk oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Piotr Łojek wręczyli Laureatom dyplomy, zaświadczenia i okolicznościowe medale. Wśród laureatów znalazł się również nasz uczeń klasy VI Bartłomiej Różycki.

Po powrocie z gali wielkie gratulacje nasz Laureat otrzymał od pani Dyrektor Anny Bajur, nauczycieli, kolegów i koleżanek ze szkoły. W uroczystości rozdania laurów towarzyszyła Bartkowi nauczycielka p. Anna Kuśpiel.

Gratulujemy również Rodzicom Bartka za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie talentów i pasji syna Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego ucznia.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap powiatowy

19 kwietnia Komeda Powiatowa PSP w Pińczowie już po raz kolejny gościła finalistów etapów gminnych Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentował Filip Wiejacha.

W czasie przerwy między częścią pisemną a ustną strażacy zorganizowali pokaz jednostki oraz sprzętu dla uczestników turnieju. Dla uczestników turnieju przygotowano statuetki oraz nagrody rzeczowe. Opiekę nad uczniem sprawowała p. Maryla Kocerba.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększył świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie otrzymali Dyplom dla Ucznia a szkoła  Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Program realizowała p. Krystyna Gołpyś.

 

Apel z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety i wszystkich ekologów. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym 25 kwietnia w naszej szkole odbył się apel.

W części artystycznej uczniowie przybliżyli tematy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Młodzi artyści z klasy IV, V i VII zwrócili szczególną uwagę na ogromny problem naszych czasów, czyli śmieci. Apel z uczniami przygotowała p. Maryla Kocerba.

Dni otwarte w szkole ZSCKR im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu

16 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w dniach otwartych w szkole ZSCKR im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu. Po przyjeździe zostali serdecznie powitani przez dyrekcję i nauczycieli i uczniów, którzy oprowadzili uczniów po terenie placówki. Odbyła się prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej szkoły rolniczej oraz możliwości rozwoju zawodowego w branży rolniczej i ogrodniczej. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat ścieżek kształcenia i zawodów związanych z rolnictwem. Opiekę nad uczniami sprawował p. Grzegorz Krakowski.

Planetobus Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie naszej szkoły w dn. 04 – 05 kwietnia 2024 r. odwiedzili mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik, które zagościło w Szkole podstawowej w Działoszycach. Uczniowie zobaczyli w jasny dzień niebo pełne gwiazd, poznali najciekawsze konstelacje i inne obiekty astronomiczne. Odwiedzili Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieli się co robią na niej astronauci.

Finał konkursu Instalogik

 

21 marca 2024 r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Instalogik. Dyplomy za udział otrzymali Jakub Bątkowski, Filip Wiejacha, Krzysztof Gajewski. Za ukończenie II etapu dyplom otrzymał Daniel Wójcik.

Finalistami na szczeblu ogólnopolskim w kategorii: klas VII został Kuba Mszanik, klas IV – Szymon Przeniosło oraz Kamil Przeniosło. Uczniów do konkursu przygotowali p. Katarzyna Kalinowska i p. Zbigniew Kalinowski.

DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO W SP NR 2 IM. JANA PAWŁA II W PIŃCZOWIE

5 kwietnia 2024 r. (piątek) w godzinach 1000– 1500 w ramach działalności Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego szkół i placówek zainicjowanej przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty odbędzie się DZIEŃ OTWARTY PUNKTU KONSULTACYJNEGO dla zainteresowanych rodziców, nauczycieli.

Dyżur pełnią koordynatorzy: Izabella Janiszewska – pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Izabella Piątek – pedagog SP nr 2 w Pińczowie oraz Małgorzata Korba – Sobczyk – psycholog SP nr 2 w Pińczowie – 1230 -1500

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE I PORADY !

„Chrońmy lasy przed żywiołami”

Uczeń naszej szkoły Alan Nowak, kl. II zdobył II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pt: „Chrońmy lasy przed żywiołami”. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły obchodzili bardzo ciekawie i intensywnie. Rano odbył się Dzień Talentów. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i talentów przed społecznością szkolną. Mogliśmy wysłuchać pięknych piosenek, gry na instrumentach a nawet posmakować deserów. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

Następnie klasy IV – VIII pojechały wraz z opiekunami na przedstawienie ,,Balladyna” do Jędrzejowa. Adaptacja dzieła Juliusza Słowackiego, w wykonaniu Teatru Nowoczesnego, przybliżyła uczniom temat pragnienia władzy i niekończącej się walki dobra ze złem.

Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Do eliminacji wpłynęły 23 stroiki z klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego i 12 stroików uczniów kl. IV- VIII. Zwycięzcami zostali:

Grupa I I miejsce – Alicja Woźniak, Anna Salwierak, II miejsce – Łukasz Iwan, Blanka Łabęcka, III miejsce – Szymon Wojciechowski, Zofia Zając

Grupa II I miejsce – Gabriel Jędrzejczyk, II miejsce- Julia Chrobot, III miejsce- Szymon Przeniosło

Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. Dyrektor nagrodami rzeczowymi.Wszyscy autorzy prac otrzymali słodkie upominki.

Najmłodszych uczniów odwiedziły panie z KGW Dzierążnia p. Agnieszka Iwan, p. Katarzyna Paterek, p. Maria Paterek, które przybliżyły dzieciom dawne tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Po chwili odpoczynku wybraliśmy się na wiosenny spacer z marzannami i przyozdobionymi gałązkami przywitać Panią Wiosnę.

 

Skip to content